Jaki jest plan gry? | Cykl zajęć w ramach Otwartej Pracowni Medialab

  • 29.03.2021, 10:11
  • Źródło: Lublin.eu
Jaki jest plan gry? | Cykl zajęć w ramach Otwartej Pracowni Medialab
Gry retro do dziś stanowią wzór tego, jak gra powinna wyglądać, zarówno dla tych co grają jak i dla tych, którzy tworzą gry. To one ubarwione nowymi pomysłami powołały do życia niezależny nurt – Pixel Retro bądź częściej spotykany i odrobinę szerzej definiujący zjawisko nurt Indie Games (Gier Niezależnych). Tworzonych przez niewielkie, a czasami nawet jednoosobowe zespoły developerskie: entuzjastki i entuzjastów, artystki i artystów.

Jaki jest plan gry? to pilotażowy cykl zajęć w ramach Otwartej Pracowni Medialab w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe” podczas których zostanie zaprojektowana i stworzona platformowa gra komputerowa. Pod okiem i z udziałem Instruktora drogą eksperymentu, z użyciem multimedialnych technik komputerowych Uczestnicy i Uczestniczki nauczą się wykorzystywać swój potencjał twórczy za pomocą komputera, tabletu bądź telefonu.

Prowadzący – Piotr Kuźmiński – z wykształcenia magister, inżynier z powołania (kierunek inżynieria materiałowa Politechnika Krakowska). Członek nieaktywnej już grupy demoscenowej Binarium (grafik/koder). Twórca gier, aktywny gracz oraz badacz współczesnej niezależnej kultury gier wideo. Zafascynowany estetyką futurystycznego wzornictwa lat '70-'90 i salonami gier arcade. Animator, działacz NGO w zakresie edukacji oraz wsparcia inicjatyw twórczych.

Informacje organizacyjne:

  • Projekt skierowany do Dzieci i Młodzieży w wieku 10-15 lat.
  • Zajęcia realizowane online za pośrednictwem platformy ZOOM.
  • Ilość miejsc ograniczona. Rozpoczęcie projektu możliwe po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych.
  • Czas trwania projektu – 13.04-15.06 (czas realizacji może ulec zmianie w zależności od przebiegu pracy i panującej sytuacji epidemiologicznej).
  • Kontakt i zapisy – [email protected] / 882 433 041 / (81) 466 59 18
  • Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe