Nowy parking w dzielnicy Wieniawa

  • 26.03.2021, 14:34
  • Redakcja Lubelska TV
Nowy parking w dzielnicy Wieniawa
Na ul. Puławskiej i Zuchów powstaną nowe miejsca parkingowe i chodniki. Miasto ogłosiło postępowanie na kolejne zadanie drogowe zgłoszone przez mieszkańców w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Z nowej infrastruktury mieszkańcy skorzystają w drugiej połowie roku.

– Sukcesywnie realizujemy zwycięskie projekty mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wśród projektów dominują projekty inwestycyjne, takie jak remonty ulic, czy budowa parkingów. Zmiany w infrastrukturze drogowej na ul. Puławskiej i Zuchów wpłyną na poprawę obsługi komunikacyjnej tych ulic zarówno z punktu widzenia kierowców, jak i pieszych – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Zamówienie obejmuje wykonanie zatok parkingowych wzdłuż ul. Zuchów i Puławskiej oraz wykonanie parkingu w rejonie skrzyżowania obu ulic. Łącznie przewidziano około 40 miejsc parkingowych. Docelowa liczba będzie znana po zakończeniu etapu projektowania. Nowy parking umożliwi pozostawienie pojazdów w miejscach dozwolonych, nie blokując płynności ruchu pieszego i samochodowego na ulicy Puławskiej. Planowany parking byłby ogólnodostępny dla wszystkich, zarówno dla mieszkańców Dzielnicy Wieniawa z pobliskich budynków, jak również rodziców dowożących i odbierających dzieci z placówek oświatowych znajdujących się bezpośrednio przy skrzyżowaniu ul. Zuchów oraz Puławskiej, takich jak Szkoła Podstawowa nr 21 im. Królowej Jadwigi, Przedszkole nr 10 w Lublinie czy Żłobek nr 4. Dodatkowo postępowanie zakłada również wykonanie remontu odcinka jezdni (około 40 m) ul. Zuchów oraz budowę nowych chodników na terenie całej inwestycji.

Ogłoszone postępowanie to realizacja projektu D-14 „Budowa parkingu przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej – ul. Zuchów w Lublinie”, na który głosowały 923 osoby. Jego wartość to 350 tys. zł.

Zadanie realizowane jest w trybie zaprojektuj i wybuduj. Termin otwarcia ofert zaplanowano na 9 kwietnia. Wykonawca będzie miał 5 miesięcy na prace drogowe. Termin ten liczony jest od daty podpisania umowy.

Redakcja Lubelska TV

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe