WŁAMAŁ SIĘ NA CUDZE KONTO I DOKONAŁ ZAMÓWIEŃ - SZUKAJĄ GO POLICJANCI

  • 25.03.2021, 15:30
  • Redakcja Lubelska TV
WŁAMAŁ SIĘ NA CUDZE KONTO I DOKONAŁ ZAMÓWIEŃ - SZUKAJĄ GO POLICJANCI
Mieszkaniec Puław padł ofiarą oszusta internetowego, który włamał się na jego konto na internetowej platformie handlowej i w jego imieniu dokonał trzech zamówień na kwotę 600 złotych. Jedną z przesyłek oszust zdążył odebrać z paczkomatu, pozostałe, dzięki szybkiej reakcji sprzedających zostały zablokowane.

Wczoraj do puławskiej komendy zgłosił się 39 letni mieszkaniec Puław, który powiadomił o tym, że padł ofiarą oszusta internetowego. Z jego relacji wynikało, że ktoś włamał się na jego konto na popularnej internetowej platformie handlowej i dokonał trzech zakupów, płacąc jego kartą podpiętą do konta. W sumie dokonano zakupów za 600 złotych. Aby zgłaszający jak najdłużej nie zorientował się, że z jego konta dokonano zamówień, oszust zmienił w ustawieniach adres mailowy właściciela. W ten sposób informacje o zamówieniach nie wpływały na pocztę mailową 39 latka.

Jak ustalili policjanci, zanim pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiarą przestępstwa i zgłosił się do komendy, oszust zdążył już odebrać jedną z zamówionych przesyłek - z paczkomatu w Warszawie. Kolejne zostały zablokowane przez sprzedających, którzy zachowali czujność, nie mogąc skontaktować się z zamawiającym. Policjanci ustalają sprawców zdarzenia i apelują o ostrożność podczas obsługi kont internetowych oraz o szybką reakcję.

Redakcja Lubelska TV

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe