Warsztaty Kultury dla wolnej Białorusi

  • 25.03.2021, 08:45
  • Redakcja Lubelska TV
Warsztaty Kultury dla wolnej Białorusi
25 marca, w rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej, Białoruś obchodzi święto, które nie jest uznawane przez rząd Aleksandra Łukaszenki, ale jest przypominane przez białoruskie społeczeństwo, a szczególnie środowiska opozycji demokratycznej. Aby zademonstrować solidarność i wsparcie dla naszych białoruskich sąsiadów, którzy od sierpnia ubiegłego roku z odwagą i determinacją głośno upominają się o demokratyczne prawa, Warsztaty Kultury włączają się w ogólnopolską akcję #LightForBelarus.

Warsztaty Kultury od wielu lat wspierają i propagują białoruską kulturę m.in. podczas organizowanych festiwali. 25 marca zapraszamy na nasze kanały na Facebooku, gdzie będziecie mogli obejrzeć wideo z koncertów artystów białoruskich występujących na festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia, wysłuchacie słuchowisk i fragmentów białoruskiej prozy (m.in. w wykonaniu Jarosława Zonia i lubelskich aktorów). Ponadto na stronie internetowej Kultury Enter przeczytacie o najnowszej poezji białoruskiej z 2020 r. w kontekście protestów obywatelskich, tekst Galiny Grabarczuk o sytuacji w Brześciu, obejrzycie rozmowę z białoruskimi pisarzami (studio Wschodni Express) i film o początkach prześladowań członków białoruskiej opozycji. Przypomnimy numer specjalny Kultury Enter „Solidarnie z Białorusią”.

Z okazji Dnia Wolności Białorusi oraz towarzyszącej mu akcji #ŚwiatłoDlaBiałorusi książki białoruskich autorów wydane w serii Wschodni Express można nabyć w promocyjnej cenie -40%.

Zajrzyj do nas:

Facebook Warsztatów Kultury: https://www.facebook.com/WarsztatyKultury

Facebook Festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia: https://www.facebook.com/innebrzmienia

Facebook Wschodniego Expressu: https://www.facebook.com/WschodniExpress

Facebook Kultury Enter: https://www.facebook.com/kulturaenter

Redakcja Lubelska TV

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe