Jaki aparat słuchowy wybrać dla starszej osoby? *

  • 05.03.2021, 16:05
  • artykuł sponsorowany
 Jaki aparat słuchowy wybrać dla starszej osoby? *
Problemy ze słuchem to globalne zjawisko, które dotyczy już nie tylko osób starszych, ale też dzieci. U starszych wraz z wiekiem, problem ze słuchem jest coraz bardziej powszechny. Istnieją jednak na rynku urządzenia, których celem jest wzmocnienie głośności odbieranych dźwięków. Mowa o aparatach słuchowych. Jakie modele są na rynku i w jaki sposób je wybrać?

Rodzaje aparatów słuchowych

W dzisiejszych czasach można znaleźć aparaty słuchowe dostosowane do osób w każdym wieku, które przede wszystkim nie rzucają się w oczy, a zdecydowanie wpływają na poprawę komfortu życia.

Wśród najpopularniejszych rodzajów aparatów można wymienić między innymi zauszne. Jest to najbardziej popularne urządzenie, które nakłada się na małżowinę. Aparaty wewnątrzuszne wykonuje się na podstawie wycisku, dzięki czemu idealnie są dopasowane do kształtu przewodu słuchowego.

Wewnątrzkanałowe aparaty to najbardziej subtelny typ, który jest niemalże niewidoczny, gdyż umieszcza się go głęboko w przewodzie słuchowym. Na rynku istnieją także aparaty ze słuchawką zewnętrzną. Jest to rozwiązanie równie skuteczne, co dyskretne, bowiem sprawdzi się nawet przy najgłębszym niedosłuchu. Pożyczka online to idealny sposób, by zyskać dodatkowe fundusze. Możesz je wydać na zakupy, remont lub wycieczkę.

Działanie aparatu słuchowego

Nowoczesne aparaty słuchowe, które można znaleźć w asortymencie wielu firm działają dzięki zaawansowanym układom cyfrowym. Dzięki nim, urządzenie potrafi wyodrębnić z odbieranych dźwięków mowę, a także ją wzmocnić. Ponadto sprzęt, jakim jest aparat słuchowy redukuje hałasy z otoczenia zewnętrznego, dzięki czemu osoba niedosłysząca ma szansę słyszeć wypowiedzi innych, bez jakichkolwiek zakłóceń.

Aparat słuchowy zbudowany jest z trzech części, na które składa się mikrofon, procesor i głośnik. Mikrofon odbiera dźwięki z otoczenia i przekazuje je do procesora. Natomiast procesor wzmacnia dźwięk i przekształca go w sygnały elektryczne. Głośnik z kolei przekazuje sygnały do ucha użytkownika, a dodatkowo odbiera dźwięk i słyszy go wyraźnie. Masz problemy finansowe? Pomóc może Ci szybka pożyczka online.

Jak dobrać aparat słuchowy?

Aparat słuchowy dobierany jest w zależności od potrzeb osoby, która będzie go użytkować. Ponadto jest on uzależniony od stopnia uszkodzenia słuchu lub jego utraty. W celu doboru aparatu dla osoby starszej, należy wykonać badanie słuchu, które powinno być poprzedzone wywiadem medycznym, a także ostoskopią, czyli wziernikowaniem ucha.

Po wszystkich, niezbędnych badaniach, należy udać się do protetyka słuchu, który wykona odlewa z ucha i przygotuje wkładkę uszną. Dodatkowo należy pamiętać o kontrolnych badaniach słuchu, które w przypadku osób dorosłych i starszych powinny się odbywać przynajmniej raz w roku. Codzienne wydatki przerosły Twoje możliwości finansowe? Pożyczka online pozwoli Ci uregulować wszystkie należności.

art. sponsorowany

artykuł sponsorowany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe