Znamy kalendarz wydarzeń Operacji Rzeka 2021 - największej w Polsce akcji sprzątania rzek i okolic

  • 05.03.2021, 16:15
  • Redakcja Lubelska TV
Znamy kalendarz wydarzeń Operacji Rzeka 2021 - największej w Polsce akcji sprzątania rzek i okolic
Dzisiaj 5 marca o godz. 18 rusza rejestracja sztabów do 3. edycji Operacji Czysta Rzeka. Wraz z początkiem wiosny (22 marca) nastąpi inauguracja akcji sprzątania rzek i okolic w plenerze. Przez prawie miesiąc będą trwały akcje lokalne, natomiast 17 kwietnia odbędzie ich się finał. Organizatorzy zachęcają do kumulacji działań właśnie tego dnia.

Operacja Rzeka to pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek na całej ich długości, z uwzględnieniem dopływów, a także brzegów i okolicy. Ma na celu zaangażowanie lokalnych społeczności, samorządów, organizacji pozarządowych, a także turystów do posprzątania rzek i terenów wokół, a w ciągu roku do utrzymania tam czystości. To także akcja edukacyjna i społeczna zakładająca w długiej perspektywie wpływanie na zachowania i postawy obywateli wyrażające dbałość o środowisko lokalne, w którym na co dzień żyją, z którego korzystają, i z którego w przyszłości będą korzystać następne pokolenia. Początkowo miała dotyczyć jedynie rzeki Bug, ale szybko okazało się, że są chętni do propagowania idei w całej Polsce. Dzięki temu w pierwszej edycji ponad 2000 wolontariuszy zorganizowanych w ponad 80 sztabów uprzątnęło polskie rzeki z ponad 55 ton śmieci.

Harmonogram Operacji Rzeka 2021:
5 MARCA - OTWARCIE REJESTRACJI SZTABÓW
22 MARCA - INAUGURACJA AKCJI CZYSTA RZEKA 2021 (od tego dnia niemal przez miesiąc można organizować akcje lokalne)
6 KWIETNIA - ZAMKNIĘCIE REJESTRACJI SZTABÓW
10 KWIETNIA - ZAMKNIĘCIE REJESTRACJI WOLONTARIUSZY
17 KWIETNIA - FINAŁ AKCJI CZYSTA RZEKA 2021 (tego dnia nastąpi kumulacja akcji lokalnych)
29 SIERPNIA - PODSUMOWANIE OPERACJI RZEKA 2021

Tutaj znajdą Państwo zapowiedź z harmonogram akcji: https://youtu.be/GtSAIzRk3OI

Redakcja Lubelska TV

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe