Nowe rondo, przebudowana droga. Bezpieczniej na DK82 w Turce

  • 04.03.2021, 17:14
  • Źródło: GDDKiA o/ał Lublin
Nowe rondo, przebudowana droga. Bezpieczniej na DK82 w Turce
Bezpieczniej na DK82 w podlubelskiej Turce. Powstało tu rondo i przebudowany został odcinek drogi od węzła Lublin Tatary do skrzyżowania z ul. Dębową i Świerkową.

Prace budowlane rozpoczęły się w styczniu 2020 r. Na odcinku ok. 800 metrów powstała dwujezdniowa droga z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach, która prowadzi od węzła Lublin Tatary do skrzyżowania DK82 z ul. Dębową i Świerkową. W tym miejscu powstało rondo. Dzięki niemu kierowcy wyjeżdżający z osiedla Borek oraz ul. Świerkowej mogą bezpiecznie włączyć się do ruchu. W ramach inwestycji wybudowane zostały też chodniki, zatoki autobusowe, oświetlenie, odwodnienie trasy, a także parking typu „parkuj i jedź" z 20 miejscami postojowymi oraz przebudowane wloty w ul. Dębową i ul. Świerkową. Ponadto wybudowana została droga wewnętrzna (ul. Malinowa).

 

- Realizujemy nie tylko duże inwestycje, ale również te mniejsze, razem z samorządami, a celem jest poprawa bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych. Przebudowa drogi i budowa ronda w Turce jest tego dowodem. Inwestycja ta znacznie poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku drogi krajowej nr 82. Z obliczeń wykonanych w 2015 roku w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu wynika, że dobowy ruch na fragmencie od węzła Lublin Tatary do Łuszczowa wynosi prawie 17 tys. pojazdów na dobę - mówi Krzysztof Zwolan, zastępca dyrektora oddziału ds. zarządzania drogami i mostami.

 

Inwestycja realizowana była ze środków Skarbu Państwa we współpracy z Gminą Wólka, częściowo w ramach projektu pn. "Mobilny LOF", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020. Koszt robót to ok. 11,9 mln zł.

Źródło: GDDKiA o/ał Lublin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe