Kolejne projekty mieszkańców będa realizowane w tym roku

  • 26.02.2021, 12:30
  • Źródło: Urząd Miasta Lublin
Kolejne projekty mieszkańców będa realizowane w tym roku
Oświetlenie ciągu pieszo-rowerowego od ścieżki wzdłuż Bystrzycy do ul. Rąblowskiej oraz modernizacja i przebudowa placu zabaw w Przedszkolu nr 5 przy ul. Spokojnej to kolejne projekty z Budżetu Obywatelskiego z poprzednich lat, które realizować będzie Miasto.

– Zgodnie z obietnicą powracamy do realizacji zaległych projektów z Budżetu Obywatelskiego. Zatrzymanie ich wykonania wynikało z różnych przyczyn. Często były to ograniczenia finansowe związane z mniejszymi wpływami wywołanymi epidemią Covid-19. Dwa projekty, które decyzją Radnych Miasta Lublin zostały dziś uwzględnione w tegorocznym budżecie, są dla nas szczególnie ważne. Za ich stworzeniem i przyjęciem do realizacji stoi ogromne zaangażowanie lokalnych społeczności. Konsekwentnie dążymy do tego, by zrealizować wszystkie projekty z Budżetu Obywatelskiego z poprzednich edycji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

 Projekt M-5 „Chodnikiem przez Bystrzycę" z V edycji Budżetu Obywatelskiego pierwotnie miał zostać zrealizowany w 2019 roku. Przeszkodami w jego realizacji stały się kwestie dotyczące własności gruntów. Mimo to, opracowano dokumentację projektową na budowę oświetlenia od rzeki w kierunku ul. Rąblowskiej, a także wybudowano już oświetlenie ul. Rąblowskiej. Budowę kolejnego oświetlenie odłożono na później. Teraz zostanie ono zrealizowane.

Projekt D-53 „Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Przedszkolu nr 5, Filia przy ul. Spokojnej 13 połączona z realizacją projektu budowy schodów i muru oporowego" to z kolei pomysł z VI edycji BO. Znalazł się wśród tych zadań, które musiały poczekać ze względu na ograniczenia finansowe Miasta wywołane epidemią Covid-19. Według autorek projektu istniejący obecnie plac zabaw nie spełnia standardów pod względem jakości, funkcjonalności i atrakcyjności dla dzieci. Brak możliwości bezpośredniego przejścia z budynku przedszkola na teren placu zabaw jest dodatkową trudnością dla dzieci pod względem samodzielności, samoobsługi, jak i bezpieczeństwa. Wykonanie tych dwóch zadań równocześnie jest niezbędne dla polepszenia komfortu użytkowania placu zabaw przez dzieci.

Oba projekty zrealizuje Wydział Inwestycji i Remontów UM Lublin.

 

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe