Mieszkanie do wynajęcia w województwie lubelskim – jak znaleźć dobrą ofertę?

  • 26.02.2021, 09:03 (aktualizacja 01.03.2021, 20:39)
  • Łukasz Samol
Mieszkanie do wynajęcia w województwie lubelskim – jak znaleźć dobrą ofertę?
Wynajmując mieszkanie, chcemy, by było ono w korzystnej cenie oraz posiadało jak najwięcej udogodnień. Podpowiadamy, jak znaleźć odpowiednie lokum oraz na co zwracać uwagę podczas jego wyboru.

Wynajem mieszkania jest często spotykanym rozwiązaniem wśród studentów lub osób, które podejmują się tymczasowej pracy w danym mieście. Coraz częściej jednak wiele młodych rodzin także korzysta z wynajętych mieszkań, głównie z obawy przed wzięciem kredytu na dużą kwotę.

  1. Gdzie szukać mieszkań do wynajęcia?
  2. Na co zwracać uwagę podczas wyboru mieszkania?
  3. Jakich formalności należy dopełnić?

Wynajmując mieszkanie, chcemy, by było ono w korzystnej cenie oraz posiadało jak najwięcej udogodnień. Podpowiadamy, jak znaleźć odpowiednie lokum oraz na co zwracać uwagę podczas jego wyboru.

Gdzie szukać mieszkań do wynajęcia?

Jednym z popularnych sposobów poszukiwania mieszkań do wynajęcia w Lublinie i okolicach jest regularne przeglądanie ogłoszeń zamieszczanych w Internecie. W wielu serwisach, które umożliwiają umieszczanie ogłoszeń o nieruchomościach, możemy znaleźć dość szczegółowe informacje. Warto szukać tych ofert, które zawierają rozbudowaną galerię zdjęć – dzięki temu wiemy, czego możemy się spodziewać. Wiele takich ofert znajdziemy na przykład w serwisie Allegro, pod adresem https://allegro.pl/kategoria/lubelskie-lublin-116951 można zapoznać się z przykładami.

Sporo ofert mieszkań do wynajęcia znaleźć możemy także w lokalnej prasie, w specjalnych sekcjach z ogłoszeniami. Ich minusem jest to, że nie zawierają zbyt wiele informacji – by je uzyskać, niezbędne jest skontaktowanie się z właścicielem. Tego rodzaju ogłoszenia możemy znaleźć również w sklepach, na uczelniach czy też w zakładach pracy.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru mieszkania?

Kiedy szukamy mieszkania do wynajęcia, zależy nam przede wszystkim, by znaleźć ofertę, która odpowiada wszystkim naszym potrzebom. Jednym z głównych kryteriów jest lokalizacja – zazwyczaj szukamy mieszkań, które zlokalizowane są jak najbliżej miejsca pracy czy uczelni. Daje to możliwość szybkiego dotarcia na miejsce i zaoszczędzenia czasu i pieniędzy na dojazdy. Osoby, które prowadzą towarzyski tryb życia i lubią wieczorne wyjścia, z pewnością potrzebują mieszkania jak najbliżej centrum. Dzięki temu powrót do domu będzie możliwy o każdej porze.

Czynnikiem, który często jest brany pod uwagę, z pewnością jest wielkość mieszkania. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dla rodzin z dziećmi – niezbędne jest wówczas zapewnienie niezbędnej przestrzeni dla każdego domownika. Nie bez znaczenia jest także rozkład pomieszczeń, a także dodatkowe udogodnienia jak: balkon, piwnica czy miejsce parkingowe.

Jednym z zasadniczych kryteriów jest oczywiście cena wynajmu. To od niej w dużej mierze zależy, czy potencjalny klient zdecyduje się na podpisanie umowy. Warto się upewnić, czy cena wynajmu obejmuje wszystkie dodatkowe opłaty, takie jak czynsz, media lub Internet, czy też będą one opłacane na bieżąco zgodnie z użyciem.

Jakich formalności należy dopełnić?

Kiedy zdecydujemy się na wynajem konkretnego mieszkania, konieczne jest podpisanie umowy najmu z osobą wynajmująca. Zawierać ona powinna wszystkie niezbędne dane, takie jak m.in.: imiona i nazwiska stron, adresy zamieszkania, numery PESEL. Koniecznie musi znaleźć się w niej informacja dotycząca opłat najmu: ile dokładnie wynosi i co zawiera. Niezbędne jest określenie daty płatności oraz numeru konta bankowego, na które mają wpływać pieniądze. W umowie powinny znaleźć się także dodatkowe informacje dotyczące np. ilości zamieszkałych osób czy też możliwości posiadania zwierząt.

Często spisywany jest także protokół zdawczo-odbiorczy, w którym dokładnie opisywany stan mieszkania – mebli, sprzętów, podłóg, ścian oraz innych elementów. Najlepiej udokumentować to zdjęciami, by w razie problemów, mieć się do czego odwołać.

artykuł partera

Łukasz Samol

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe