Miasto zwiększa środki na naprawy dróg

  • 24.02.2021, 11:16
  • Źródło: Urząd Miasta Lublin
Miasto zwiększa środki na naprawy dróg
Prezydent Miasta Lublin skierował do Rady Miasta Lublin autopoprawkę do zmiany w budżecie w celu zabezpieczenia dodatkowych 2 mln zł na naprawy nawierzchni ulic w związku z występującymi na nich ubytkami. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się na najbliższej Sesji, w czwartek (25 lutego).

– Tegoroczna sroga zima znacząco wpłynęła na stan infrastruktury drogowej miasta. Tym samym musimy się liczyć z większymi wydatkami na jej bieżące naprawy. W związku ze zniszczeniem nawierzchni części ulic w okresie zimowym i pojawiającymi się ubytkami konieczne są działania kompleksowe. Dodatkowa kwota 2 mln pozwoli na realizację docelowych napraw lubelskich ulic, co powinno wpłynąć na bezpieczeństwo kierowców – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Kwota 2 mln  pozwoli na realizację docelowych napraw ponad 70 ulic w Lublinie w technologii betonu asfaltowego. Rozpoczęcie tych prac będzie możliwe po wystąpieniu odpowiednich warunków atmosferycznych, czyli dodatniej temperatury oraz po rozmarznięciu gruntu.

Ubytki pojawiające się na ulicach mają związek z rozmarzaniem podłoża gruntowego i nawierzchni. Naprawy tymczasowe jezdni w zakresie występujących ubytków są realizowane sukcesywnie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Aktualnie prowadzone są doraźne naprawy nawierzchni polegające na wypełnianiu ubytków masą mineralno-bitumiczną w technologii „na zimno" lub lanym asfaltem.

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe