„EduLublin – cyfrowa rzeczywistość" - podsumowanie projektu.

  • 19.02.2021, 15:24 (aktualizacja 19.02.2021, 15:36)
  • Źródło: Urząd Miasta Lublin
„EduLublin  – cyfrowa rzeczywistość" - podsumowanie projektu.
153 szkoły i placówki oświatowe, 10 tys. nauczycieli i pracowników, ponad 54 tys. uczniów objętych projektem, a do tego jednolite narzędzia pracy dla całej lubelskiej oświaty – Miasto podsumowało realizowany od 2015 roku pionierski projekt informatyczno-oświatowy. Przygotowana z tej okazji publikacja pt. „EduLublin – cyfrowa rzeczywistość" przybliża szczegóły prowadzonych działań oraz podsumowuje efekty cyfrowych inwestycji, w tym wdrożenia centralnego systemu do kompleksowej obsługi miejskich jednostek oświatowych.

 Od 2015 roku realizowaliśmy bardzo skomplikowany i rozbudowany projekt informatyczny dla jednostek oświatowych Miasta Lublin współfinansowany ze środków europejskich. Podjęliśmy się realizacji tego trudnego i pionierskiego przedsięwzięcia, aby utworzyć centralny system do kompleksowej obsługi gminnych jednostek oświatowych, a tym samym wspomóc zarządzanie oświatą w sferze organizacyjnej i dydaktycznej oraz rozwinąć e-usługi skierowane do mieszkańców Lublina. Zaplanowane i konsekwentne działania sprawiły, że w marcu ubiegłego roku lubelskie szkoły były przygotowane do funkcjonowania w zmieniającej się rzeczywistości  – podjęcia i prowadzenia edukacji zdalnej z wykorzystaniem wygodnego oprogramowania zintegrowanego z dziennikiem lekcyjnym. Jesteśmy jednym z niewielu miast w Polsce, które wdrożyło edukację zdalną w ujednoliconych, bezpiecznych rozwiązaniach chmurowych, a Lublin postrzegany jest, jako lider edukacji. Lubelska szkoła przyszłości to szkoła wykorzystująca nowoczesne technologie jako nierozerwalne ogniwo procesu dydaktyczno-wychowawczego. W ten sposób staramy się jak najlepiej przygotować dzieci i młodzież do funkcjonowania we współczesnym świecie  – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.


Celem projektu EduLublin było utworzenie centralnego systemu do kompleksowej obsługi miejskich jednostek oświatowych. Wdrożone usługi pozwoliły na zarządzanie ponad 8 tysiącami komputerów w miejskich szkołach. Po wdrożeniu placówki otrzymały szerokopasmowy miejski Internet połączony z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną, aplikacje oraz centralny system do pracy zdalnej. Ujednolicony dla wszystkich szkół dziennik elektroniczny umożliwił integrację z rozwiązaniami chmurowymi Microsoft, co w stanie epidemii pozwoliło na uruchomienie zdalnego nauczania. 

 

Realizacja projektu objęła 27 obszarów funkcjonalnych, między innymi takich jak: rekrutacja, obowiązek szkolny, dotacje podręcznikowe, stypendia, dziennik, plan lekcji, biblioteka, stołówka i magazyn, obsługa przedszkola/bursy, sprawozdawczość oświatowa czy planowanie i analiza budżetu jednostki.

 

PublikacjaEduLublin – cyfrowa rzeczywistość" powstała w ramach promocji i podsumowania projektu „Opracowanie i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego dla jednostek oświatowych miasta Lublin" dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

 

Więcej o projekcie na stronie Lublin.eu.

Źródło: Urząd Miasta Lublin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe