DZIĘKI POLICJANTOM POMOC DOTARŁA NA CZAS

  • 19.02.2021, 12:22
  • Źródło: Policja Lubelska
DZIĘKI POLICJANTOM POMOC DOTARŁA NA CZAS
Wczoraj kobieta zadzwoniła na numer alarmowy 112, zdążyła tylko powiedzieć że się dusi nie podając ani danych ani lokalizacji. Policjanci z Annopola wraz z dyżurnym w Kraśniku wytypowali potencjalny adres i dane zgłaszającej. Na miejscu zastali zamknięte drzwi wejściowe. Po usłyszeniu wołania o pomoc weszli przez zastawione meblami drzwi od strony garażu otwierając je siłą. Natychmiast wezwali ratowników medycznych. 85-latka została zabrana karetką do szpitala z niewydolnością oddechową.

Wczoraj około godziny 13:00 do dyżurnego kraśnickiej jednostki wpłynęła informacja z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o tym że kobieta zadzwoniła i zdołała jedynie zgłosić duszności, po czym przestała mówić nie podając żadnych danych. Wobec tego, że nieznany był jej adres ani personalia, policjanci z Annopola we współdziałaniu z dyżurnym w Kraśniku podjęli pilne działania mające na celu ustalenie miejsca z którego pomoc była wzywana. Wytypowali adres i osobę z terenu gminy Trzydnik Duży i pojechali tam niezwłocznie. Na miejscu zastali zamknięte drzwi wejściowe do domu.

Funkcjonariusze słysząc wołanie o pomoc ze środka, przedostali się przez zastawione meblami drzwi od strony garażu otwierając je siłą. Tam już częściowo na podłodze znajdowała się 85-letnia kobieta. Szybko przewietrzyli mieszkanie otwierając okna i wezwali pomoc medyczną na miejsce, cały czas monitorując funkcje życiowe kobiety. Przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia zabrała mieszkankę gminy Trzydnik Duży z niewydolnością oddechową do szpitala.   

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe