„Drzewa dla każdej dzielnicy” - trwa nabór wniosków

  • 18.02.2021, 16:15
  • Źródło: Lublin.eu
„Drzewa dla każdej dzielnicy” - trwa nabór wniosków
Miasto Lublin zaprasza do składania ofert w konkursie, który rozpoczyna realizację projektu Budżetu Obywatelskiego „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy”. Zwycięska organizacja wspólnie z mieszkańcami, radami dzielnic oraz lokalnymi społecznościami sporządzi plan nasadzeń około 1000 drzew na terenach miejskich. Oferty konkursowe można składać do 26 lutego.

– Zachęcamy organizacje pozarządowe do składania ofert w konkursie, którego celem jest stworzenie wspólnie z mieszkańcami mapy nowych nasadzeń drzew w dzielnicach. Dodatkowym atutem dla społeczności dzielnic będą działania edukacyjne przeprowadzone przez realizatora – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Efektem realizacji zadania konkursowego ma być stworzenie planu nasadzeń drzew na terenach Miasta Lublin w poszczególnych dzielnicach przy wykorzystaniu metod partycypacyjnych. Projekt nasadzeń powinien powstać w uzgodnieniu z radami dzielnic oraz ich mieszkańcami, a wskazanie lokalizacji musi uwzględniać infrastrukturę podziemną oraz wszelkie przepisy obowiązujące na wybranym terenie. Preferowane będą założenia składające się z kilku drzew, np. w formie alei, czy zagajnika. Realizator zadania wyłoniony w konkursie musi złożyć projekt nasadzeń do 31 maja, w formie papierowej i elektronicznej. Ponadto w zadaniu konkursowym znaleźć się powinna koncepcja przeprowadzenia działań edukacyjnych z zakresu znaczenia drzew dla miast, dotyczących na przykład zasad planowania nasadzeń w warunkach miejskich, dbania o drzewa, czy ich wpływu na jakość powietrza.

Podsumowaniem pierwszego etapu realizacji projektu „Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy” ma być zakup i posadzenie wspólnie z mieszkańcami danej dzielnicy, po jednym drzewie w każdej z 25 zakwalifikowanych dzielnic.

Oferty konkursowe należy wypełnić i złożyć zarówno w wersji elektronicznej za pomocą platformy Witkac, jaki i w wersji papierowej, którą po wydrukowaniu z platformy należy złożyć osobiście w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców lub za pośrednictwem poczty wysłać na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin. Termin składania ofert upływa 26 lutego o godzinie 15.30. Przed złożeniem oferty, ale nie później niż 3 dni przed ostatecznym terminem składania ofert, istnieje możliwość skonsultowania jej treści pod kątem wymogów formalnych. Konsultacje odbywają się online po wcześniejszym umówieniu spotkania pod adresem: [email protected].

Ogłoszenie wyników zaplanowano na 22 marca br. Zadanie może być zrealizowane do 31 grudnia 2021.

„Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza. Drzewa dla każdej dzielnicy” to projekt zgłoszony do VII edycji Budżetu Obywatelskiego, który zakłada zakup i posadzenie drzew na terenie Miasta Lublin oraz przeprowadzenie akcji edukacyjnej. W głosowaniu poprało go 2238 mieszkańców. Zgodnie z regulaminem BO z realizacji tego projektu zostaną wyłączone dzielnice, w których realizowany będzie projekt O-3 „Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian”.

Ogłoszenie o konkursie znajduje się na stronie lublin.eu.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe