Port Lotniczy Lublin i KUL otwierają studia podyplomowe dla pracowników ochrony i mienia.

  • 18.02.2021, 12:38
  • Źródło: Port Lotniczy Lublin
Port Lotniczy Lublin i KUL otwierają studia podyplomowe dla pracowników ochrony i mienia. Port Lotniczy Lublin
Katolicki Uniwersytet Lubelski we współpracy ze Służbą Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin prowadzi do końca lutego nabór na studia podyplomowe. Ich celem jest nabycie przez kandydatów kwalifikacji do pracy w ochronie osób i mienia. Zajęcia rozpoczynają się w marcu br.

- W tym trudnym dla nas okresie, związanym z kryzysem na rynku przewozów lotniczych, staramy się aktywizować w innych formach działalności. Jedną z nich jest nawiązanie współpracy z najstarszą lubelską uczelnią KUL. Efektem naszych bardzo dobrych relacji jest utworzenie nowego kierunku studiów podyplomowych. Posiadamy świetnych specjalistów w zakresie ochrony osób i mienia, a także odpowiednią bazę do zajęć praktycznych, co jest niewątpliwie naszym dużym atutem mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Zajęcia trwają dwa semestry i obejmują 240 godzin zajęć. Te nowe na lubelskim rynku edukacyjnym studia podyplomowe adresowane są do absolwentów wszystkich kierunków studiów I, II stopnia i jednolitych studiów magisterskich, którzy posiadają kwalifikacje studiów I stopnia tj. zrealizowali co najmniej 3-letni program edukacji. Zajęcia prowadzone będą przez pracowników sektora publicznego i prywatnego, specjalistów w dziedzinie ochrony osób i mienia, w tym przez wysoko wyszkolonych pracowników Służby Ochrony Lotniska Portu Lotniczego Lublin.

- Studia podyplomowe w KUL stanowią ważną ofertę wzmacniającą kompetencje, zarówno naszych studentów, jak i kandydatów spoza Uniwersytetu. Wydział Nauk Społecznych KUL posiada bogatą propozycję takich studiów. Możliwość współpracy Z Portem Lotniczym Lublin jest dla nas niezwykle ważna z uwagi na możliwość skorzystania z dobrej, rynkowej praktyki
i specjalistycznej wiedzy
- mówi dr hab. Wojciech Gizicki, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Nauk Społecznych KUL.

Program przewiduje zajęcia m.in. z samoobrony i technik interwencyjnych, specjalizacji strzeleckiej, taktyki wykonywania zadań w ochronie osób i mienia.

- Studia w efektywny sposób będą łączyły teorię z praktyką. Na terenie naszego lotniska od szeregu lat, na najwyższym poziomie, zajmujemy się ochroną osób i mienia. Posiadamy wysokiej jakości sprzęt, którego używamy na co dzień. Chcemy podzielić się naszą wiedzą z osobami, które podejmą te studia – mówi Andrzej Sikora, szef Służby Ochrony Lotniska PLL.

Warto podkreślić, że absolwent studiów podyplomowych KUL, po ich ukończeniu uzyskuje wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony osób i mienia.

Źródło: Port Lotniczy Lublin

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe