POBILI ZA ZAJEŻDŻANIE DROGI.

  • 15.02.2021, 14:26
  • Źródło: Policja Lubelska
POBILI ZA ZAJEŻDŻANIE DROGI.
Trzy najbliższe miesiące w tymczasowym areszcie spędzi 5 mężczyzn z Krasnegostawu w wieku od 17 do 40 lat. W miejscowości Siennica Nadolna podeszli do 4 młodych mężczyzn siedzących w samochodach. Wybijali szyby i niszczyli lusterka w pojazdach. Następnie wyciągnęli pokrzywdzonych na zewnątrz i pobili. Po zatrzymaniu przez policjantów swoje zachowanie tłumaczyli wcześniejszymi nieporozumieniami związanymi z zajeżdżaniem sobie drogi.

Informację o pobiciu czterech mieszkańców powiatu krasnostawskiego w wieku od 16 do 19 lat dyżurny komendy otrzymał w minioną środę przed północą. Według zgłoszenia do zdarzenia doszło na jednym z parkingów w miejscowości Siennica Nadolna. Kiedy pokrzywdzeni przebywali w użytkowanych przez siebie samochodach podeszło do nich kilku mężczyzn, którzy zaczęli wybijać szyby i niszczyć lusterka w pojazdach. Następnie wyciągnęli pokrzywdzonych na zewnątrz i pobili ich. Po tym zdarzeniu oddalili się w nieznanym kierunku.

Krasnostawscy kryminalni przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Lublinie już następnego dnia zatrzymali w tej sprawie 6 osób. Wszyscy są mieszkańcami Krasnegostawu w wieku od 17 do 40 lat. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Jeden z nich odpowie też za groźby. Swoje zachowanie tłumaczyli wcześniejszymi nieporozumieniami związanymi  z zajeżdżaniem sobie drogi.

W piątek Sąd Rejonowy w Krasnymstawie na wniosek Prokuratury i Policji zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Wobec 17 - latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z kodeksem karnym udział w bójce lub pobiciu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3, z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe