Ks. prof. Alfred M. Wierzbicki laureatem Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Pruszyńskich*

  • 05.02.2021, 10:31 (aktualizacja 11.02.2021, 09:26)
  • Paulina Zeliszewska
Ks. prof. Alfred M. Wierzbicki laureatem Nagrody Polskiego PEN Clubu im.…
Ks. prof. Alfred M. Wierzbicki laureatem Nagrody Polskiego PEN Clubu im. Pruszyńskich ! Nagroda im. Pruszyńskich przyznawana jest za wybitne dokonania w dziedzinie publicystyki, reportażu, eseistyki i pisarstwa historycznego. Do jej laureatów należeli w ostatnich latach Krzysztof Pomian, Wiesław Juszczak, Henryk Samsonowicz, Wiktoria Śliwowska, Maria Poprzęcka, Wojciech Jagielski, Ewa Łętowska, Aleksandra Hnatiuk i Adam Wajrak. Zarząd Polskiego PEN Clubu w roku 2020 postanowił przyznać nagrodę ks. prof. Alfredowi Markowi Wierzbickiemu.

Filozof, publicysta i poeta ks. prof. Alfred Marek Wierzbicki został uhonorowany przez Polski PEN Club „za wagę i odwagę postawy i słowa w nauczaniu, w publicystyce, w poezji - i w życiu”. Nagroda im. Pruszyńskich zostanie wręczona 8 lutego 2021 r. podczas uroczystości transmitowanej m.in. na profilu Polskiego PEN Clubu na Facebooku.

Laureatowi serdecznie gratulujemy!

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe