Miasto Lublin zwycięzcą w konkursie Głównego Urzędu Statystycznego*

  • 04.02.2021, 13:18
  • Paulina Zeliszewska
Miasto Lublin zwycięzcą w konkursie Głównego Urzędu Statystycznego*
Miasto Lublin zajęło I miejsce wśród gmin o największej liczbie gospodarstw rolnych spisanych samodzielnie przez Internet w ubiegłorocznym Powszechnym Spisie Rolnym w konkursie organizowanym przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Spośród wszystkich 5118 gospodarstw rolnych na terenie Lublina prowadzonych przez osoby indywidualne i osoby prawne, formę samospisu wybrało 1435 użytkowników.

– Nasze Miasto wzorowo wywiązało się z odpowiedzialności i wszystkich obowiązków, które w związku z ubiegłorocznym Powszechnym Spisem Rolnym nałożyła na wszystkie gminy w Polsce ustawa. Powołanie Miejskiego Biura Spisowego, organizacja jego pracy, nabór, szkolenia i egzaminy rachmistrzów, monitorowanie wszystkich czynności spisowych prowadzonych w terenie oraz promocja i popularyzacja spisu wśród mieszkańców Lublina – to tylko część z zadań, które realizowaliśmy. Biorąc pod uwagę stan epidemii i związane z tym okoliczności, samodzielne spisanie się przez Internet było bardzo ważne z punktu bezpieczeństwa. Bardzo się cieszę, że nasi mieszkańcy stanęli na wysokości zadania i osiągnęliśmy tak dobry wynik – niemal 30 % wszystkich posiadaczy gospodarstw rolnych wybrało formę samospisu. Jest to dowód na to, że gospodarstwa rolne znajdujące się w Lublinie rozwijają się, zaś rolnicy wykorzystują dostępną technologię – mówi Andrzej Wojewódzki, Sekretarz Miasta Lublin.

Wynik Miasta Lublin jest dużo wyższy od średniej krajowej, według której z możliwości spisu przez Internet skorzystała 1/5 posiadaczy gospodarstw.

Miasto Lublin w Konkursie Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu otrzymało dyplom laureata oraz cenne nagrody, tj. 5 komputerów all-in-one oraz powerbanki, pendrive'y, głośniki i myszki komputerowe. Wręczenie nagród odbyło się 2 lutego w siedzibie lubelskiego Urzędu Statystycznego.
 
Powszechny Spis Rolny 2020 trwał od 1 września do 30 listopada. Według uzyskanych danych, na terenie Lublina znajduje się 5118 gospodarstw rolnych prowadzonych przez osoby indywidualne i osoby prawne, spośród których 1435 spisało się samodzielnie, zaś 2998 przez 22 rachmistrzów spisowych w terenie. Pozostali zostali spisani za pośrednictwem wywiadu telefonicznego.

 

 

*Źródło: Biuro Prasowe UM Lublin

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe