Ruszył nabór wniosków o nagrody z dziedziny kultury*

  • 27.01.2021, 17:05
  • Paulina Zeliszewska
 Ruszył nabór wniosków o nagrody z dziedziny kultury*
Wczoraj (26 stycznia) rozpoczął się nabór zgłoszeń kandydatów do Nagród Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Wnioski o nagrodzenie osób, które w 2020 roku wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami w jednej z czterech kategorii, można zgłaszać do 15 lutego.

– Zapraszam do zgłaszania osób wyróżniających się w 2020 roku w obszarze twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury, do Nagród Miasta Lublin w dziedzinie kultury. Nagrody te przyznawane są wybitnym przedstawicielom świata kultury: artystom, twórcom, animatorom i menedżerom kultury, za ich działalność kulturalną oraz wielkie starania, aby Lublin i jego mieszkańcy uczestniczyli w kulturze ciekawej, atrakcyjnej, nieszablonowej i pełnej emocji. W tym trudnym dla sektora kultury czasie docenienie ludzi kultury, nagrodzenie ich wieloletniej pracy, ma szczególne znaczenie. Dlatego też jeżeli znamy osoby, których działalność w zakresie twórczości artystycznej lub upowszechniania kultury w 2020 roku znacząco się wyróżniała, zgłośmy je do najważniejszych nagród kulturalnych naszego miasta. Kandydatów może zgłosić każdy z nas – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Wzorem lat ubiegłych nagrody będą przyznane w następujących kategoriach:

Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2020 rok,
Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2020 roku,
Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności,
Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury 2020.
Warunki przyznawania nagród, jakie muszą spełnić kandydaci, określone są w regulaminie przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury, który dostępny jest na stronie www.kultura.lublin.eu w zakładce Nagrody. Kandydatów do Nagród mogą zgłaszać osoby fizyczne, prawne oraz inne podmioty. Można zgłosić również siebie samego.

W celu złożenia wniosku o nagrodę, należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie www.kultura.lublin.eu w zakładce Nagrody, a następnie wysyłać go pocztą na adres: Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin, ul. Złota 2, 20-112 Lublin lub dostarczyć go pod ten adres osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30. Dopuszczalne jest także wrzucenie dokumentów do urn znajdujących się w Biurach Obsługi Mieszkańców, czynnych od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45-15.15 przy ulicach: Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, F. Kleeberga 12a. Na jednym formularzu można zgłosić jednego kandydata. Zgłoszenie może zawierać dodatkowe elementy w postaci: opinii, rekomendacji, potwierdzonych za zgodność z oryginałem kopii dyplomów, wycinków prasowych, dokumentacji filmowej i fotograficznej, katalogów, wydawnictw, zapisu audio itp. Załączniki te nie podlegają zwrotowi. Do wniosku o nagrodę należy dołączyć podpisaną przez kandydata informację o sposobie i celu przetwarzania danych osobowych. 

Termin składania zgłoszeń upływa 15 lutego o godzinie 15.30. O zachowaniu tego terminu decyduje data wpływu.

Nagrody zostaną przyznane na podstawie rekomendacji Komisji do spraw nagród. Ogłoszenie laureatów planowane jest na maj.

Szczegółowe informacje na temat składania wniosków dostępne są na stronie www.kultura.lublin.eu w zakładce Nagrody, można je także uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 81 466 37 14 lub pisząc na adres: [email protected]

Nagrody Prezydenta Miasta Lublin w dziedzinie kultury w obecnym kształcie przyznawane są od 2013 roku. W roku 2020 nagrody za 2019 rok otrzymali:

Paweł Passini, reżyser teatralny, twórca i dyrektor neTTheatre - Teatru w Sieci Powiązań – Nagroda Artystyczna Miasta Lublin za 2019 rok,
Magdalena Gach-Leziak, tłumaczka Polskiego Języka Migowego, pedagożka, surdopedagożka, terapeutka, wykładowczyni – Nagroda Miasta Lublin za Upowszechnianie Kultury w 2019 roku,
Prof. dr hab. Urszula Bobryk, dyrygent, kierownik artystyczny Chóru Akademickiego UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej – Nagroda Miasta Lublin za Całokształt Działalności,
Anna i Maciej Manieccy – Nagroda Miasta Lublin dla Mecenasa Kultury za 2019 rok,

 

 

*Źródło: Biuro Prasowe UM Lublin

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe