Zapraszamy na pierwsze w Lublinie Forum Seniora*

  • 26.01.2021, 14:00
  • Paulina Zeliszewska
Zapraszamy na pierwsze w Lublinie Forum Seniora*
Seniorów, którzy z powodu epidemii maja ograniczone możliwości korzystania z oferty kulturalnej, serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym lubelskim Forum Seniora. Jest to wydarzenie odbywające się cyklicznie w całej Polsce. 28 stycznia będą mogli wziąć w nim udział lublinianie. Organizowane jest przez Kurier Lubelski, we współpracy z Miastem Lublin.

W ramach spotkania odbędą się prelekcje i rozmowy o sztuce, muzyce i książkach. Zaprezentowane będą również praktyczne informacje na temat, jak sobie radzić w trudnym czasie pandemiigdzie szukać wsparcia i pomocy. Jako gość specjalny wystąpi Urszula Dudziak - polska wokalistka i kompozytorka jazzowa, która opowie, jak nie tracić nadziei, a także skąd czerpać siły i radość życia. W dyskusji uczestniczyć  będą: Tadeusz Wicherek – ceniony dyrygent i dyrektor Zamojskiej Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego, Wojciech Fusek – dziennikarz i współautor książki „Lekarze w górach” oraz dr Ewa Maria Śmigielska – artystka i wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Będą także rozmowy o zdrowiu i życiu podczas pandemii, w których udział wezmą Lech Sprawka - Wojewoda Lubelski oraz dr Wiesław Poleszak – ekspert i wykładowca Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W gronie ekspertów znajdzie się także Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych, która przybliży temat różnorodnych form wsparcia oferowanych seniorom przez Miasto.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników, wykłady będą transmitowane w Internecie.  Aby w nich uczestniczyć wystarczy wejść 28 stycznia o godzinie 12:00 na stronę internetową https://kurierlubelski.pl/zapraszamy-na-i-lubelskie-forum-seniora-spotkanie-bedzie-transmitowane-w-internecie/ar/c14-15378244. Osoby, które zarejestrują się wypełniając znajdujący się tam internetowy formularz, skorzystają bezpłatne przypomnienie o Forum. W dniu wydarzenia każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma e-mailem lub SMS-em informację o rozpoczęciu spotkania.

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe