Nowe ulice w dzielnicy Szerokie*

  • 26.01.2021, 09:35
  • Paulina Zeliszewska
Nowe ulice w dzielnicy Szerokie*
Miasto rozpoczęło budowę dwóch dróg w dzielnicy Szerokie - ulic Leszka i Ziemowita. Inwestycja obejmie powstanie nowych ulic wraz z podziemnymi sieciami. Teren budowy został już przekazany wykonawcy, który przystępuje do pierwszych prac. Z nowych dróg mieszkańcy skorzystają w czerwcu 2022 r.

– Nowy rok rozpoczynamy od inwestycji w dzielnicy Szerokie. Budowa nowych dróg z pewnością poprawi sytuację komunikacyjną w tej części miasta. Inwestycja jest realizowana przy współudziale mieszkańców, którzy w ramach inicjatywy lokalnej przygotowali dokumentację projektową tego zadania – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Jezdnia ul. Leszka będzie asfaltowa, o długości około 730 m. Natomiast ul. Ziemowita ma być wykonana z kostki brukowej i mierzyć 190 m. Ul. Zimowita będzie drogą ślepą, zakończoną placem do zawracania. Wraz z budową obu ulic powstanie też sześć tzw. sięgaczy, które umożliwią dojazd do pobliskich posesji. Przebudowane zostaną wjazdy na ulicach: Gnieźnieńska, Dąbrówki, Wygon, Pszowian, Wojciechowska i Światowida. Wzdłuż obu ulic powstaną chodniki oraz oświetlenie.

Zanim jednak na ulicach pojawi się nowa nawierzchnia, w pierwszej kolejności drogowcy przystąpią do budowy sieci kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami, sieci wodociągowej oraz przebudowy i zabezpieczenia sieci: elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych i gazowej.


Termin realizacji prac drogowych upływa z końcem maja 2022 r., a ich koszt to blisko 7 mln zł.

 

 

*Źródło: Biuro Prasowe UM Lublin

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe