Nagrody dla lubelskich dziennikarzy*

  • 25.01.2021, 09:57
  • Paulina Zeliszewska
Nagrody dla lubelskich dziennikarzy*
W Warszawie został rozstrzygnięty doroczny konkurs Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia „Dziennikarz Medyczny Roku 2020”.

Jury złożone z publicystów, lekarzy i dziennikarzy oceniało prace w czterech kategoriach: 

  • publikacji prasowej,
  • publikacji internetowej,
  • audycji telewizyjnej, 
  • audycji radiowej.

W kategorii audycja radiowa, do której została zgłoszona rekordowa liczba - ponad 180 audycji i programów o tematyce medycznej i profilaktyce zdrowia – II nagrodę Jury przyznało Redaktorowi Naczelnemu Akademickiego Radia Centrum Markowi Skowronkowi.

W organizowanym od 11 lat Konkursie - to trzecia z rzędu nagroda w tym konkursie, która trafia do M. Skowronka. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał redaktor Wojciech Brakowiecki z Polskiego Radia Lublin.

Autorska audycja red. Marka Skowronka „60 minut o zdrowiu w Radiu Centrum” jest emitowana w programie Radia Centrum od ponad trzech lat we wtorki o godzinie 19. W cotygodniowym programie poruszane są bieżące tematy dotyczące zdrowia i profilaktyki prozdrowotnej. W roli ekspertów występują specjaliści z wielu dziedzin medycyny m.in. kardiologii, endokrynogolii, pediatrii, psychiatrii, onkologii, okulistyki i chorób zakaźnych reprezentujących ośrodki medyczne z całej Polski.
Z dziennikarzy lubelskich mediów w kategorii program telewizyjny – III miejsca ex-aequo zajęły Małgorzata Orłowska i Anna Kurzępa z TVP 3 Lublin, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Małek- Stańkowska także z TVP 3 Lublin. W kategorii publikacja prasowa wyróżnienie przyznano Katarzynie Prus z Dziennika Wschodniego.

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe