Szkoła angielskiego Wrocław - co naprawdę daje?*

  • 22.01.2021, 21:01 (aktualizacja 22.01.2021, 21:03)
  • Łukasz Samol
Szkoła angielskiego Wrocław - co naprawdę daje?*
Zastanawiasz się czy nauka w szkole językowej we Wrocławiu to dobry wybór? Dwa lata temu, jedna z wiodących agencji badań opinii publicznej wykonała badania na temat znajomości języków obcych przez naszych rodaków. Wyniki nie były dla nas zbyt łaskawe. W roku 2018, a więc po kilkunastu latach od wstąpienia do Unii Europejskiej wciąż prawie połowa Polaków (44%) przyznawała się do tego, że nie potrafi rozmawiać w żadnym języku oprócz polskiego. A tylko co trzecia potrafi porozumieć się w jednym języku. Tylko jeden procent naszego społeczeństwa deklaruje się, że potrafi posługiwać się więcej niż tylko w jednym języku. To nie stawia nas w szeregu lingwistów, co więcej jesteśmy pod tym względem w ogonie Europy. Na szczęście młodzi ludzi dostrzegają konieczność poznania umiejętności lingwistycznych. Znacząca liczba młodych osób zna co najmniej jeden język obcy. Mają oni pełną świadomość, że bez znajomości co najmniej jednego języka nie ma co marzyć o spełnieniu swoich planów na przyszłość. Nie ma też co ukrywać, że część młodych osób uczy się języków, bo wiąże swoją przyszłość z wyjazdem z naszego kraju.

Jedna szkoła językowa Wrocław – wiele korzyści

 

Największą popularnością pośród wszystkich języków jakich się w naszym kraju uczymy jest język angielski. To obecnie język, który jest używany jako podstawowy w wielu dziedzinach. Oczywiście język angielski nie jest jedynym językiem, którego nasi rodacy chętnie się uczą. Okazuje się, że bardzo popularnym językiem pośród pobierających nauki języka, jest niemiecki. Prawie dwa i pół miliona osób chce opanować tą umiejętność. Również powodzeniem cieszą się język włoski, hiszpański, czy ponownie rosyjski. Polacy zaczynają, szczególnie w średnim wieku zaczynają dostrzegać korzyści jakie płyną z posiadania umiejętności porozumiewania się w języku obcym. Prawie wszyscy pracodawcy, szczególnie Ci, którzy chcą zwiększyć swoje dochody poprzez kontakty z partnerami zagranicznymi doceniają osoby, które mogą w tym pomóc. Są one częściej zatrudniane, a ci którzy są już zatrudnieni, szybciej mogą liczyć na awans. 

 

Język angielski jest uczony na każdym poziomie w szkołach publicznych. Również prywatne szkoły, w tym również szkoła językowa Wrocław proponują kursy angielskiego, na różnych poziomach zaawansowania. Niemal każda z renomowanych szkół opracowała swój autorki program nauczania z zastosowaniem rozmaitej metodyki nauczania. Wybór szkoły przez przyszłego lingwistę nie jest prosty. Trzeba przebrnąć przez gąszcz obietnic  zapewnień i wyłapać co szkoła językowa Wrocław ma faktycznie do zaoferowania i w jakiej metodzie prowadzi swoje zajęcia. Można skorzystać z klasycznych metod nauczania, można również wybrać nowe metody nastawione głównie na naukę sztuki porozumiewania się w języku angielskim. Jak pokazuje jednak praktyka, większość chętnych do pobierania nauki języka wybiera szkoły językowe, które oferują mniej więcej po połowie nauki gramatyki oraz naukę konwersacji. Doskonałym pomysłem stosowanym przez jedną ze szkół językowych Wrocław jest rezygnacja z klasycznych podręczników, a w zamian korzysta się z pomocy naukowych. Właściciele oraz wykładowcy z tej szkoły twierdzą, że można się nauczyć zasad rządzących gramatyką nie korzystając z tradycyjnych metod.

Dobra szkoła językowa Wrocław oferuje kursy z native speakerami

Co może dać szkoła językowa Wrocław?

 

Kończąc kurs językowy, każdy ma prawo do zdawania egzaminu na poziomie w którym pobierał naukę. Po zaliczeniu takiego egzaminu otrzymuje certyfikat, poświadczający ukończenie kursu. Jest to formalne poświadczenie znajomości języka obcego, jednak ważniejsze jest to, czy po ukończeniu kursu językowego potrafimy już porozmawiać z inną osobą posługującą się tym samym językiem? Wielu Polaków szczególnie tych w średnim wieku, pamięta chwile, kiedy po ukończeniu szkoły, w której wykładano język obcy, nagle w kontaktach z obcokrajowcami okazało się, że poziom jaki się posiada był żenująco niski. W dzisiejszych czasach jest to nie do pomyślenia. Egzamin ma sprawdzić, czy osoba przystępująca do niego, potrafi rozmawiać, słuchać, czytać i pisać w języku obcym. Trzeba przyznać, że prawie każda szkoła językowa Wrocław zrobi wszystko, by słuchacze jej kursów potrafili się porozumiewać. Brak efektów nauczania rzutuje na jej opinię, a co za tym idzie na jej zyski. Wracając jednak do pytania, co mogą dać szkoły językowe? Szkoły językowe dadzą każdemu chętnemu tyle, ile będzie się chciał nauczyć. Kursy językowe dla dorosłych https://gerelis.pl/kursy/kursy-dla-doroslych/ prowadzone przez szkoły dają przede wszystkim możliwości, dają narzędzia, które można wykorzystać lub nie. 

 

 

*artykuł partnera

Łukasz Samol

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe