Piasek i żwir w miejsce gruntu, czyli drobne zmiany w Parku Ludowym*

  • 22.01.2021, 12:51
  • Paulina Zeliszewska
Piasek i żwir w miejsce gruntu, czyli drobne zmiany w Parku Ludowym*
Wymiana gruntu na piasek pod urządzeniami placów zabaw i linariami, nawierzchnia ze żwiru przy instrumentach muzycznych – to prace, które w najbliższym czasie zostaną wykonane w Parku Ludowym. W przyszłym tygodniu, jeśli pogoda pozwoli, Miasto wprowadzi dodatkowe utwardzenia gruntu i drobne wymiany nawierzchni w niektórych miejscach parku.

– Zrewitalizowany Park Ludowy spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców. Od pierwszych dni od otwarcia, mimo pandemii, zyskał ogromną popularność i stał się miejscem aktywności wielu osób, zwłaszcza dzieci i młodzieży. By poprawić komfort użytkowania, by korzystanie z parku było jeszcze bardziej przyjemne, zdecydowaliśmy się na udoskonalenie przyjętych rozwiązań w zakresie nawierzchni. Dzięki dobrej współpracy, prace przeprowadzi Wykonawca parku. Zdarza się, że praktyka weryfikuje pewne założenia projektowe. Tutaj pierwszy sprawdzian przyniósł sam grudzień i ogromna frekwencja mieszkańców przy mało zimowej pogodzie – mówi Artur SzymczykZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W przyszłym tygodniu grunt pod urządzeniami na placach zabaw i pod linariami zostanie wysypany piaskiem. By to wykonać, konieczny będzie wjazd cięższym sprzętem poza alejki przy ujemnych temperaturach. Zostanie również wymienione podłoże przy urządzeniach akustycznych, które zostanie zastąpione nawierzchnią ze żwiru, a także wykonany fragment utwardzonego dojścia do naturalnych torów rowerowych.

Po rewitalizacji w Parku Ludowym na mieszkańców czekają przeróżne atrakcje i unikatowe urządzenia, które spotkały się z dużą popularnością, są to m.in. ścieżka akustyczna z instrumentami muzycznymi, drewniane place zabaw z konstrukcjami do wspinania i zjeżdżania a także urządzenia linowe.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych zaplanowane prace potrwają do końca stycznia.

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe