Jesteś osobą bezrobotną? Sprawdź, to ważne!

 • 21.01.2021, 11:20
 • Paulina Zeliszewska
Jesteś osobą bezrobotną? Sprawdź, to ważne!
Lubelski Park Naukowo - Technologiczny S.A. rozpoczyna 4 lutego br. rekrutację do projektu „Lubelski Park Wspierania Przedsiębiorczości”. Celem projektu jest kompleksowe wsparcie 50 osób fizycznych rozpoczynających działalność gospodarczą. Warunkiem ubiegania się o wsparcie jest złożenie poprawnie wypełnionej dokumentacji, zgodnie z regulaminem. Maksymalna kwota dotacji to nawet 52 tysiące złotych.

O dotację może ubiegać się osoba w wieku 30 lat i więcej, mieszkająca w województwie lubelskim, która posiada status osoby bezrobotnej (w tym osoby zarejestrowane w urzędzie pracy jako bezrobotne), osoba bierna zawodowo, uboga osoba pracująca, osoba pracująca na umowie krótkoterminowej lub cywilnoprawnej, której wynagrodzenie nie przekracza wysokości minimalnego wynagrodzenia. Projekt w szczególności zapewnia miejsce osobom starszym (w wieku 50 lat i więcej), kobietom, osobom z niepełnosprawnościami, długotrwale bezrobotnym oraz osobom
o niskich kwalifikacjach.

 

W ramach projektu przewidziano:

 • wsparcie szkoleniowo-doradcze, które przyczyni się do nabycia wiedzy
  i umiejętności niezbędnych do założenia oraz prowadzenia działalności gospodarczej:
 • szkolenie ABC przedsiębiorczości;
 • indywidualne wsparcie doradcze;
 • bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej maksymalnie
  w kwocie do 27 000 zł;
 • wsparcie pomostowe dla założonych działalności gospodarczych przez pierwsze 12 miesięcy funkcjonowania w kwocie do 2100 zł/mc.

 

Zakończenie pierwszego naboru rekrutacji nastąpi po osiągnięciu pułapu 80 złożonych formularzu, zgodnie z Regulaminem rekrutacji.

 

Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane od 4 lutego br. (czwartek) w godzinach 10.00 - 14.00.

Z uwagi na panującą pandemię i towarzyszące jej okoliczności oraz obostrzenia, Organizator zachęca do składania dokumentów rekrutacyjnych do projektu
z pominięciem kontaktu bezpośredniego, za pośrednictwem kuriera lub poczty.

 

Dokumenty należy przesyłać na adres:

Lubelski Park Naukowo – Technologiczny S.A.,

ul. B. Dobrzańskiego 3,

20-262 Lublin (z dopiskiem LPWP),

pamiętając, że decydująca jest data i godzina wpływu do LPNT.

 

Szczegółowe informacje na temat projektu oraz wymagane formularze są dostępne na stronie Lubelskiego Parku Naukowo – Technologicznego S.A.: www.lpnt.pl/lpwp.

 

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe