Podsumowanie konsultacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego*

  • 19.01.2021, 11:23
  • Paulina Zeliszewska
Podsumowanie konsultacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego*
Przedstawiamy raport z konsultacji społecznych dotyczących zasad realizowania Budżetu Obywatelskiego. W konsultacjach zgłoszono ponad 60 uwag do regulaminu. Najważniejsze postulaty mieszkańców Lublina to zniesienie konieczności realizacji projektu ogólnomiejskiego w dwóch dzielnicach i wyłączenie projektów polegających tylko na sporządzeniu dokumentacji.

– Co roku rozmawiamy z mieszkańcami Lublina o tym, jakie zmiany chcą wprowadzić do regulaminu Budżetu Obywatelskiego. Miniony rok był szczególny ze względu na pandemię, tym bardziej cieszy nas fakt, że lublinianie tak licznie wzięli udział w konsultacjach. Dzięki uwagom regulamin jest modyfikowany, a środki finansowe inwestowane zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach Budżetu Obywatelskiego. Jestem przekonana, że razem osiągniemy wspólne cele. Bez Was nie byłoby Budżetu Obywatelskiego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Konsultacje społeczne tradycyjnie kończą stary i rozpoczynają nowy cykl Budżetu Obywatelskiego. Ogłaszane są co roku po opublikowaniu wyników głosowania na projekty. Rozpoczęły się 17 listopada i trwały do 10 grudnia 2020 roku. Mieszkańcy mieli możliwość złożenia swoich uwag w formie pisemnej, wypełnienia ankiety internetowej oraz wzięcia udziału w otwartym spotkaniu online.

W trakcie konsultacji mieszkańcy podnosili temat kształtu projektów ogólnomiejskich. W zeszłym roku na projekt ogólnomiejski, realizowany w co najmniej dwóch dzielnicach można było przeznaczyć 1,5 mln zł. Po konsultacjach wyłoniła się propozycja zniesienia warunku dotyczącego 2 dzielnic. Jednocześnie z tą zmianą wprowadzona ma być zasada, aby maksymalna kwota dla ogólnomiejskiego projektu inwestycyjnego wynosiła 1 mln zł. Mieszkańcy biorący udział w konsultacjach postulowali także, aby projekty BO nie mogły obejmować tylko i wyłącznie przygotowania dokumentacji inwestycji.

Propozycje zmian w regulaminie BO wypracowane w ramach konsultacji z mieszkańcami zostaną skierowane na najbliższą Sesję Rady Miasta Lublin. Radni zdecydują czy będą one obowiązywać w najbliższej edycji. Nabór projektów planowany jest na przełom marca i kwietnia.

PLIKI DO POBRANIA

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe