KTO PORZUCIŁ W LESIE PSA I PRZYWIĄZAŁ DO DRZEWA?*

  • 15.01.2021, 12:18
  • Paulina Zeliszewska
KTO PORZUCIŁ W LESIE PSA I PRZYWIĄZAŁ DO DRZEWA?*
Psa przywiązanego smyczą do drzewa znalazła w lesie 19-letnia łukowianka. Młoda kobieta i jej mama zaprowadziły do wyziębionego psiaka dzielnicowych, a ci przekazali go później do schroniska. Policjanci poszukują osoby, która porzuciła w ten sposób swoje zwierzę.

Wczoraj po południu dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony przez 19-letnią łukowiankę o porzuconym w pobliskim lesie psie. Ze zgłoszenia wynikało, że najprawdopodobniej minionej nocy ktoś przywiązał czworonoga do drzewa.

Dzielnicowi, którzy pojechali ze zgłaszającą i jej mamą we wskazane miejsce zauważyli „uwiązanego” na smyczy psiaka. Mundurowi widzieli, że zwierzak był bardzo przestraszony i wychłodzony. 19-latka mówiła, że zauważyła porzuconego pieska spacerując po lesie ze swoim czworonogiem. Mówiła też, że już napoiła i nakarmiła przywiązanego do drzewa psiaka.

Kobiety mówiły także dzielnicowym, że minionej nocy słyszały dobiegający z lasu głos szczekającego, „ujadającego” psa. Mundurowi zauważyli, że pies w ich obecności był spokojny, bał się i zaczynał szczekać, gdy od niego próbowali odejść.

Najprawdopodobniej pies próbował się uwolnić. Funkcjonariusze widzieli, że jego smycz jest w kilku miejscach pogryziona. Mundurowi zabrali go do radiowozu.

Powiadomiony o zdarzeniu pracownik ze schroniska dla zwierząt zaopiekował się porzuconym zwierzeciem.

Policjanci poszukują wlaściciela, który porzucił psa w lesie. Osoby, które mogą posiadać informacje, do kogo mogło należeć porzucone zwierzę, proszone są o kontakt z  Komendą Powiatową Policji w  Łukowie pod telefonem 47 814 72 10, telefonem alarmowym 112 lub najbliższą jednostką Policji.

 

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe