Incydent polski - przypomnijmy sobie raz jeszcze*

  • 14.01.2021, 15:00
  • Paulina Zeliszewska
Incydent polski - przypomnijmy sobie raz jeszcze*
11. edycja Carnavalu Sztukmistrzów „Incydent polski” była wyjątkowa, jak cały 2020 rok. Główną rolę odgrywały w niej polskie premierowe spektakle cyrkowe. Nazwa odnosiła się do nagłej i niespodziewanej sytuacji, ale była też symbolicznym rozpoczęciem poszukiwań charakteru polskiej sceny cyrkowej.

Zamysłem organizatorów było, aby ta edycja przyczyniła się też do dynamicznego rozwoju tej dziedziny sztuki performatywnej w Polsce i poprzez współpracę m.in. z międzynarodową platformą Circus Next, zyskała również szerszy rozgłos międzynarodowy.

Ubiegłoroczny Carnaval Sztukmistrzów „Incydent polski”, mimo trudnej, pandemicznej rzeczywistości odbył się w całości. Publiczność miała okazję zobaczyć spektakle polskich artystów, obejrzeć filmy przybliżające tematykę cyrkową, podziwiać wystawę cyrkowego plakatu. Highlinerzy spacerowali po taśmach nad deptakiem, a cyrkowa ekwilibrystyka przedstawiana była podczas Busker Show.

Aby zatrzymać tamten czas powstał folder, który można przeczytać i obejrzeć: https://issuu.com/warsztatykultury/docs/pol_finalv1internet

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe