Fotowoltaika a korzyści finansowe. Czy warto inwestować w fotowoltaikę na Lubelszczyźnie?

  • 11.01.2021, 13:39 (aktualizacja 11.01.2021, 14:06)
  • Źródło: artykuł partnera
Fotowoltaika a korzyści finansowe. Czy warto inwestować w fotowoltaikę na Lubelszczyźnie? zdjęcie autora
Fotowoltaika a korzyści finansowe. Czy warto inwestować w fotowoltaikę na Lubelszczyźnie?

Na rynku istnieją różne sposoby lokowania naszych oszczędności. Inwestujemy w akcje, lokaty, fundusze inwestycyjne, czy nieruchomości. Od kilku lat w Polsce zapanowała moda na inwestycję w fotowoltaikę. Czy to rzeczywiście ma sens? Czy warto inwestować w instalacje fotowoltaiczne na Lubelszczyźnie? Sprawdziliśmy to!

1. ROI w 6-8 lat: inwestycja w fotowoltaikę zwróci Ci się bardzo szybko

Średnia cena instalacji fotowoltaicznej w 2021 roku to ok. 30 000 PLN. Odliczając od tej kwoty dotacje oraz lokalne i ogólnopolskie programy pomocowe (np. programy “Mój Prąd”, “Agroenergia” lub “Czyste powietrze” jak w poprzednich latach), które obniżą Twoje realne koszta, ROI (ang. return of investment), czyli zwrot z inwestycji nastąpi jeszcze szybciej. Okazuje się, że fotowoltaika jest lepsza niż lokata.

 

Polski fiskus przewiduje także konkretne ulgi podatkowe dla właścicieli nieruchomości z fotowoltaiką: ulgę termomodernizacyjną, czy ulgę inwestycyjną w przypadku produkcji czystej energii. To dodatkowo poprawia wskaźnik ROI.

2. Fotowoltaika będzie pracować na Ciebie przez cały rok i przez długie lata

Zwrot z inwestycji w fotowoltaikę następuje po 6-8 latach, zaś cała instalacja zgodnie z zapewnieniami producentów będzie generować oszczędności dla Twojego gospodarstwa domowego przez co najmniej 25 lat z maksymalną efektywności. Po tym okresie istnieje możliwość obniżenia jej efektywności do 80%, co podają producenci paneli fotowoltaicznych.

 

W skrócie: fotowoltaika to całoroczna korzyść na lata.

3. Nigdy więcej nie martwisz się już o wzrost cen prądu

Rachunki za prąd w całej Europie rosną z roku na rok. Także w Polsce. W ciągu ostatnich 20 lat cena prądu podrożała o 128% z 0,27 PLN do średnio 0,617 PLN za 1 kWh. W 2021 roku za sprawą opłaty mocowej czeka nas kolejna 11-12-procentowa podwyżka cen

 

Chciałbyś uniezależnić się od takich złych wieści? Raz na zawsze płacić mniej lub nawet nie płacić nic za energię elektryczną? Jeśli tak, to inwestycja w fotowoltaikę to coś dla Ciebie. Niezależność jest bezcenna.

4. Panele fotowoltaiczne zwiększają wartość Twojej nieruchomości

Podobnie jak mieszkania na wynajem z pełnym wyposażeniem, czy samochody serwisowane w ASO z pełną książką serwisową, tak domy z instalacją fotowoltaiczną cieszą się ogromnym zainteresowaniem na pierwotnym i wtórnym rynku nieruchomości. Do tego dach z zamontowanymi panelami dla wielu kupujących wydaje się o wiele nowocześniejszy od takiego bez fotowoltaiki. To sprawia, że jego cena wzrasta.

5. Wybór dobrego podwykonawcy to dla Ciebie dodatkowy zysk

Przed decyzją o montażu fotowoltaiki w Twoim domu zrób research i wybierz dostawcę, który zapewni Ci najlepsze warunki, komponenty i merytoryczne wsparcie. Pierwszy audyt i wstępna konsultacja projektu powinny być bezpłatne - uważaj na firmy, które już na tym etapie pobierają od Ciebie opłaty.

 

Postaw na firmę, która tworzy instalacje fotowoltaiczne z najbardziej efektywnych i rentownych modułów monokrystalicznych Full Black w technologii half-cut cel o mocy 400 W. Takie panele dodatkowo przyspieszą zwrot z inwestycji.

 

Jedną ze sprawdzonych firm na Lubelszczyźnie, która ma wiele realizacji na koncie jest Stilo Energy. Z zespołem Stilo Energy inwestycja w fotowoltaikę i wynikające z niej korzyści finansowe mogą być naprawdę znaczące. Jeśli chcesz przekonać się, ile może wynieść Twój zwrot z inwestycji, umów się na bezpłatny audyt i wycenę poprzez ten formularz kontaktowy.

Czy warto inwestować w fotowoltaikę na Lubelszczyźnie?

Tak, warto, jeśli:

  • zużywasz dużo energii elektrycznej w domu (rachunki pow. 100 PLN miesięcznie) i wkurzają Cię kolejne podwyżki cen prądu,
  • chcesz zwiększać wartość swojej nieruchomości,
  • skorzystasz z programów pomocowych i rządowych dotacji,
  • wybierzesz sprawdzonego wykonawcę instalacji fotowoltaicznych, który zamontuje u Ciebie instalację przy wykorzystaniu najwyższej technologi: monokrystalicznych paneli Full Black o mocy 400 W i mikrofalowników.

 

 

Źródło: artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe