Stokrotka przekazuje żywność dla potrzebujących*

  • 07.01.2021, 10:33
  • Paulina Zeliszewska
Stokrotka przekazuje żywność dla potrzebujących*
Stokrotka regularnie przekazuje żywność na rzecz organizacji porządku publicznego. Tylko w 2020 roku łącznie było jej ponad 500 ton. Sieć współpracuje z Federacją Banków Żywności i Caritasem.

- Przekazywanie żywności dla osób potrzebujących jest dla nas bardzo istotne nie tylko, że jest to realna pomoc, ale także w ten sposób staramy się zapobiegać marnowaniu się żywności mówi Konrad Majkowski, Menadżer ds. komunikacji i PR Stokrotki.

Przez miniony rok, w Stokrotkach odbyło się prawie 11,5 tysięcy odbiorów żywności przez organizacje porządku publicznego. Do Federacji Banków Żywności trafiło niespełna 409 ton żywności, Caritas odebrał ponad 91 ton. Żywność, głównie wędliny, warzywa i owoce, jest wykorzystywana do przygotowywania posiłków i paczek żywnościowych dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

 

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe