POŻAR W WIEŻOWCU*

  • 31.12.2020, 15:00
  • Paulina Zeliszewska
POŻAR W WIEŻOWCU*
Do groźnego pożaru doszło wczoraj w Świdniku w 10-piętrowym budynku mieszkalnym. Ogniem zajęło się mieszkanie znajdujące się na 9 piętrze wieżowca. Dwie osoby trafiły do szpitala. Stan jednej jest ciężki. Do sprawy zatrzymano 38-letniego mężczyznę. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj tuż po godzinie 19:00 dyżurny otrzymał informację o pożarze lokalu mieszkalnego znajdującego się na 9 piętrze wieżowca w Świdniku. Natychmiast na miejsce zostały skierowane wszystkie służby. Podczas akcji gaśniczo-ratowniczej ewakuowano blisko 60 osób. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitali. Stan jednej z nich - 38-letniej kobiety jest ciężki. Druga osoba pozostała na obserwacji i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałe osoby wymagające pomocy medycznej otrzymały ją na miejscu w karetkach. Po sprawdzeniu budynku przez strażaków oraz nadzór budowlany mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań z wyłączeniem dwóch lokali mieszkalnych. Osobom potrzebującym noclegu Urząd Miasta zapewnił hotel.

Do sprawy został zatrzymany 38-letni mężczyzna, który zajmował lokal objęty pożarem. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Dzisiaj na miejscu trwają czynności policyjne z udziałem biegłych. Wstępnie ustalono, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Wszystkie informacje będą weryfikowane, a dokładna przyczyna pożaru badana przez biegłych.

 

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe