"Święta bez taty" - pomoc dzieciom w Ukrainie*

  • 24.12.2020, 07:39
  • Paulina Zeliszewska
"Święta bez taty" - pomoc dzieciom w Ukrainie*
2020 rok to kolejny rok wojny na wschodzie Ukrainy, kolejny rok, w którym tysiące dzieci spędzi Święta Bożego Narodzenia bez ojca. Osierocone w czasie wojny dzieci na Ukrainie potrzebują pomocy.

"Święta bez Taty" to polsko-ukraińskie przedsięwzięcie, świąteczna zbiórka, która ma na celu wsparcie dzieci osieroconych i cierpiących na skutek wojny w Ukrainie. W ramach akcji zbierane są słodycze, nowe zabawki i pieniądze, które następnie są formowane w indywidualne, imienne paczki podarunkowe i dostarczane osobiście przez naszych wolontariuszy do małych adresatów na Ukrainie.

Są to symboliczne prezenty, których celem jest pokazanie dzieciom, iż pamiętamy o tym, że ich ojcowie oddali swoje życie w walce o wolność.

Do akcji może do niej dołączyć każdy chętny. Zapraszamy również mieszkańców i mieszkanki Lublina do włączenia się w akcję organizowaną pod patronatem Ambasady Ukrainy. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, związaną z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa, tegoroczna akcja ograniczona została do zbiórki pieniężnej.

Więcej informacji jak wesprzeć akcję można znaleźć na na Facebooku Święta bez taty / Свята без тата.

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe