Od 10 lat wspólnie dla Lublina*

  • 21.12.2020, 15:36
  • Paulina Zeliszewska
 Od 10 lat wspólnie dla Lublina*
Mija 10 lat odkąd Krzysztof Żuk został wybrany przez mieszkańców Lublina na Prezydenta ich Miasta. W tym czasie Lublin przeszedł znaczącą metamorfozę, stając się najważniejszym ośrodkiem Polski Wschodniej i jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. W tym czasie zrealizowane zostały największe inwestycje w historii miasta na kwotę ponad 4,6 mld zł, głównie w obszarze komunikacji, jakości przestrzeni miejskiej, infrastruktury sportowej, kulturalnej i rekreacji.

– Jasno nakreślony plan na Lublin sprzed dziesięciu lat przyniósł widoczne efekty. Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, a jednocześnie przyjaznym dla osób, które z Lublinem związały swoje życie. Przed nami oczywiście jeszcze wiele do zrobienia, ale jesteśmy na właściwej ścieżce i konsekwentnie nią kroczymy. Wszystkim mieszkańcom Lublina i moim współpracownikom dziękuję za zaufanie i na co dzień okazywane wsparciePełnienie funkcji Prezydenta Lublina to dla mnie zaszczyt i życiowa misja – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Krzysztof Żuk pierwszy raz wygrał wybory na Prezydenta Miasta Lublin w 2010 roku. Odniósł wtedy wyborcze zwycięstwo w II turze, która odbyła się 5 grudnia 2010 roku. Zagłosowało na niego wówczas blisko 48 tysięcy mieszkańców Lublina – 54,65 proc. wszystkich biorących udział w wyborach. Zaprzysiężenie Krzysztofa Żuka na Prezydenta odbyło się 13 grudnia 2010 roku w Trybunale Koronnym. W kolejnych wyborach samorządowych poparcie głosujących mieszkańców dla prezydenta Krzysztofa Żuka rosło. W 2014 roku zagłosowało na niego prawie 66 tysięcy lublinianek i lublinian (60,13 proc. biorących udział w wyborach), a w 2018 roku blisko 90 tysięcy mieszkańców Lublina (62,32 proc.) opowiedziało się za ponownym wyborem Krzysztofa Żuka na urząd Prezydenta Miasta Lublin.

 

 

*Źródło: Biuro Prasowe UM Lublin

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe