Rozpoczęły się konsultacje dotyczące inicjatywy lokalnej*

  • 02.12.2020, 16:27
  • Paulina Zeliszewska
Rozpoczęły się konsultacje dotyczące inicjatywy lokalnej*
2 grudnia rozpoczęły się konsultacje społeczne na temat zmian w uchwale dotyczącej inicjatywy lokalnej. Ich głównym celem jest uporządkowanie zawartych w niej zapisów w zakresie oceny wniosków. Do 18 grudnia każda zainteresowana osoba może przedstawić swoje propozycje zmian.

– Inicjatywa lokalna jest kolejnym ważnym narzędziem partycypacyjnym. W jej ramach mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują udział w ich realizacji w swoim najbliższym otoczeniu, dlatego tak ważne jest aby usprawnić pracę nad skuteczną oceną wniosków. W związku z tym zapraszamy wszystkich mieszkańców i mieszkanki do przedstawienia swoich propozycji w celu udoskonalenia tego procesu – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Celem konsultacji jest wypracowanie wspólnie z mieszkańcami propozycji zmian w uchwale Rady Miasta Lublin w sprawie określenia trybu i szczegółowych kryteriów oceny wniosków o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej.

Opinie, uwagi i wnioski można wysyłać poprzez formularz konsultacyjny od 2 do 18 grudnia drogą elektroniczną na adres [email protected] lub pisemnie na adres: Biuro Partycypacji Społecznej, ul. Bernardyńska 3, 20-109 Lublin.

9 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne w formule online. Link do spotkania zostanie opublikowany na stronie lublin.eu co najmniej 2 dni przed spotkaniem. Zaproszenie na spotkanie trafi także do wszystkich osób, które do tego czasu prześlą swoją opinię mailem w ramach konsultacji.

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe