Podpisanie porozumienia w sprawie budowy drogi powiatowej relacji Urzędów-Kraśnik-Wyżnianka-Olbięcin*

  • 02.12.2020, 14:21
  • Paulina Zeliszewska
Podpisanie porozumienia w sprawie budowy drogi powiatowej relacji Urzędów-Kraśnik-Wyżnianka-Olbięcin*
W dniu dzisiejszym, 2 grudnia zostało zawarte porozumienie pomiędzy Województwem Lubelskim, a Powiatem Kraśnickim, Miastem Kraśnik, Miastem Urzędów, Gminą Trzydnik Duży, Gminą Dzierzkowice i Nadleśnictwem Kraśnik. Porozumienie dotyczyło określenia warunków współpracy i współdziałania w celu realizacji inwestycji - budowy drogi powiatowej relacji Urzędów–Kraśnik–Wyżnianka–Olbięcin.

Inwestycja swoim zasięgiem będzie obejmowała teren Miasta Kraśnik, Miasta i Gminy Urzędów, Gminy Trzydnik Duży, Gminy Dzierzkowice oraz Nadleśnictwa Kraśnik. Przewidywany okres realizacji przedsięwzięcia 2021 r. – 2030 r. W ramach podpisanej umowy, Województwo Lubelskie dokona przeprojektowania i przebudowy skrzyżowania drogi wojewódzkiej numer 855 z drogą krajową numer 74 oraz planowanej do budowy drogi powiatowej relacji Urzędów–Kraśnik–Wyżnianka–Olbięcin w miejscowości Olbięcin.W ramach porozumienia Powiat Kraśnicki wykona dokumentację projektową inwestycji i wystąpi z wnioskiem o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.Beneficjenci zobligowali się do zabezpieczenia w swoich budżetach środków finansowych celem partycypacji w kosztach realizacji Inwestycji.

 

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe