Raport Polskie Startupy 2020. COVID EDITION*

  • 29.11.2020, 14:00
  • Paulina Zeliszewska
Raport Polskie Startupy 2020. COVID EDITION*
Fundacja Startup Poland już od 6 lat przygotowuje raport, który w kompleksowy sposób opisuje sytuację rynku innowacyjnych, młodych firm w Polsce. Lublin ujmowany jest w analizie od pierwszego wydania w 2015 roku. W dwóch poprzednich edycjach raportu uzyskiwał wysokie 4. miejsce wśród największych ekosystemów startupowych w Polsce.

Tegoroczne badanie Polskie Startupy 2020 różni się jednak od poprzednich edycji. Poświęcone zostało bowiem w znacznej części sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Raport ma na celu zdiagnozowanie, jak polskie startupy odnalazły się w tej sytuacji, jak pandemia wpłynęła na ich biznes i jakie możliwości wsparcia finansowego oferowane przez państwo okazały się najlepsze. Jego przedmiotem jest również prognoza sytuacji na najbliższe miesiące.

Najważniejsze wnioski płynące z tegorocznego badania to:

  • ocena wpływu pandemii na działanie startupów jest bardzo podzielona: 39% z nich ocenia ją negatywnie, 34% – pozytywnie;
  • w zdecydowanej większości startupy nie zamierzają zwalniać pracowników (63%) – tylko 6% planuje redukcje;
  • niemal jedna trzecia startupów (32%) generuje obecnie przychody większe niż rok temu.

    Pełny raport do pobrania na stronie internetowej Startup Poland.

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe