Wystartował Lubelski Festiwal Filmowy*

  • 24.11.2020, 10:09
  • Paulina Zeliszewska
Wystartował Lubelski Festiwal Filmowy*
Ponad 100 filmów z całego świata, polskie i europejskie premiery, 7 konkursów krótkometrażowych, jeden pełnometrażowy oraz spotkania i warsztaty online. Dzisiaj w sieci startuje 14. Lubelski Festiwal Filmowy.

To najbardziej zróżnicowany tematycznie, stylistycznie i formalnie, najbardziej rozbudowany programowo międzynarodowy festiwal filmowy w Lublinie. W tym roku najciekawsze nowości filmowe z całego świata, które znalazły się w programie, będą na wyciągnięcie ręki: dostęp do wszystkich tytułów festiwalowych oraz wydarzeń jest bezpłatny, a za pośrednictwem Internetu LFF będzie mógł zagościć w domach w całej Polsce.


Zobaczymy 6 filmów pełnometrażowych w ramach konkursu Fokus: Pełny Metraż. Polskę reprezentuje dwóch debiutantów: Bartosz Kruhlik z nagrodzoną na festiwalu w Gdyni "Supernovą" i Piotr Adamski z nagrodzonym na festiwalu w Koszalinie "Easternem". Oprócz tego widzowie zobaczą aż 4 premiery, będą to: cypryjski "Obywatel senior", łotewska "Jełgawa 94'", czeskie "D2: Pociągiem na koniec świata" oraz rosyjski film "Etiuda #2". 

Lubelski Festiwal Filmowy to także święto krótkiego metrażu. O statuetki Złotego Mrówkojada powalczy w 7 konkursach 50 filmów. Przed nami konkursy: Animacja, Dokument, Emocje, Pomysł, Temat, Eksperyment i konkurs filmów dziecięcych.

Jak co roku nie zabraknie wydarzeń towarzyszących, m.in. ciekawych spotkań z zaproszonymi gośćmi oraz prelekcji. Zapraszamy na spotkanie z reżyserami dokumentu "Książę i dybuk", dyskusję "Jak opowiadać o historii?", którą poprowadzi dr Radosław Bomba z UMCS, czy wykład poświęcony jednemu z pionierów kina - Kazimierzowi Prószyńskiemu. O perspektywach festiwali filmowych będą dyskutowali organizatorzy tworzący sieć Film Festivals Constellation. 

Ważnym elementem tegorocznej odsłony LFF będą warsztaty festiwalowe z ekspertami. W programie znalazły się warsztaty języka filmowego dla studentów oraz zajęcia poświęcone nowoczesnemu pisaniu i mówieniu o filmie. 

Udział we wszystkich pokazach filmowych oraz spotkaniach online jest bezpłatny.
Pełny program i szczegóły dotyczące LFF >>>otwiera się w nowej karcie

14. Lubelski Festiwal Filmowy
23-28 listopada 2020

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe