15–LATEK WJECHAŁ W DRZEWO. BYŁ PO SPOŻYCIU ALKOHOLU*

  • 23.11.2020, 13:39
  • Paulina Zeliszewska
15–LATEK WJECHAŁ W DRZEWO. BYŁ PO SPOŻYCIU ALKOHOLU*
O prawdziwym szczęściu pomimo swojej bezmyślności może mówić 15-letni mieszkaniec gminy Poniatowa oraz jego dwójka nastoletnich pasażerów. Chłopak sobotniej nocy zabrał bez zgody rodziców samochód i przejeżdżając przez Niezabitów stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Na szczęście żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 15-latka 0,28 promila alkoholu.

W sobotę około godziny 5:00 rano dyżurny opolskiej policji otrzymał telefon od mieszkanki Niezabitowa o tym, że na sąsiedniej posesji kilkoro ludzi chodzi z latarkami po drodze i najprawdopodobniej są to złodzieje, którzy próbują okraść posesję sąsiada. Przybyli na miejsce policjanci nie napotkali podejrzanie zachowujących się osób, natomiast zobaczyli, że w pobliżu wskazanego miejsca stoi rozbite auto renault. Uszkodzenia pojazdu wskazywały, że podróżowało nim kilka osób, które wskutek zderzenia mogły doznać urazów głowy. Licząc się z tym, że uczestnicy zdarzenia mogli potrzebować natychmiastowej pomocy, funkcjonariusze dokonali sprawdzenia auta w policyjnych systemach i już chwilę później dotarli do miejsca zamieszkania jego właściciela.

W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci usłyszeli, że samochodem podróżował 15-latek, który wziął auto bez wiedzy rodziców i wraz ze znajomymi wybrał się na przejażdżkę. Jadąc przez Niezabitów chłopak nie opanował auta i uderzył w drzewo. Na szczęście okazało się, że pomimo poważnych uszkodzeń samochodu żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 15-latka 0,28 promila alkoholu. Chłopak nie posiadał oczywiście uprawnień do kierowania samochodem. Ze swojego czynu nastolatek będzie musiał wytłumaczyć się przed Sądem Rodzinnym.

 

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe