Nowa aranżacja podwórka przy ul. Jezuickiej*

  • 23.11.2020, 08:45
  • Paulina Zeliszewska
Nowa aranżacja podwórka przy ul. Jezuickiej*
Do miejskich przestrzeni zielonych, zagospodarowanych na nowo, dołączyło kolejne miejsce w Lublinie – podwórko przy ul. Jezuickiej 14a. Właśnie zakończyły się tam prace związane z nasadzeniami krzewów i nową aranżacją terenu.

– Miejsce przy ul. Jezuickiej to niewielka, zielona enklawa w samym sercu Starego Miasta, którą podkreśliliśmy przede wszystkim nasadzeniami nowych krzewów iglastych, liściastych, bylin i pnączy, a także pracami pielęgnacyjnymi w zakresie istniejącej zieleni – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Na nowych rabatach, o łącznej powierzchni ponad 50 m2, zostało zasadzonych 13 cisów36 irg błyszczących22 irg szwedzkich28 białych dereni7 hortensji oraz 21 funkii, które to uzupełniono sadzonkami barwinku i winobluszczu. Odnowiono również istniejący trawnik, zaś spacerowicze mogą korzystać z wygodnych ścieżek ułożonych z płyt i żwiru. Całość uzupełnia stylizowana ławka i kosz.

Nowe zagospodarowanie podwórka zostało sfinansowane ze środków rezerwy celowej dla dzielnicy Stare Miasto i kosztowało 29 tys. zł. Aktualnie Miasto prowadzi prace nad zagospodarowaniem kolejnego takiego miejsca na Starym Mieście – przy ul. Furmańskiej.

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe