40 projektów do realizacji w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego*

  • 12.11.2020, 14:00
  • Paulina Zeliszewska
40 projektów do realizacji w ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego*
W ramach VII edycji Budżetu Obywatelskiego do realizacji trafi 40 projektów. Ponad 12 mln zł będzie rozdysponowane na 9 projektów ogólnomiejskich oraz 31 projektów dzielnicowych. Swój głos oddało ponad 18 tysięcy mieszkańców Lublina.

– Trudności wywołane epidemią Covid-19 odbijają się na życiu każdego z nas, jak i całej społeczności. Ma ona również wpływ na działanie samorządu. Ze względu na stan epidemii finanse miasta są znacząco obciążone, dlatego zmuszeni byliśmy do zmniejszenia środków przeznaczonych w tym roku na Budżet Obywatelski. Gratuluję wszystkim, których projekty wygrały, dziękuję za oddane głosy i zachęcam do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydent Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Oddając swój głos mieszkańcy Lublina zdecydowali, że spośród 82 projektów VII edycji Budżetu Obywatelskiego poddanych do głosowania, zrealizowane będą 2 projekty ogólnomiejskie inwestycyjne i 7 „miękkich" oraz 31 projektów dzielnicowych.

W tegorocznym głosowaniu na projekty ogólnomiejskie najwięcej głosów uzyskał projekt O-3 Zalew Zemborzycki miejscem wypoczynku wszystkich Lublinian, uzyskując 3729 głosów. Na drugim miejscu znalazł się projekt O-16 Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza – drzewa dla każdej dzielnicy z wynikiem 2238 głosów. Wśród projektów ogólnomiejskich aż 1,2 mln zł zostało rozdysponowane na tzw. projekty „miękkie", czyli nieinwestycyjne. Wśród nich najwięcej, bo aż 2003 głosów uzyskał projekt O-38 Stop komarom! Witajcie jerzyki! Zakup i montaż 1000 budek dla jerzyków na terenie miasta Lublina.

Projekty dzielnicowe, które będą realizowane to m.in. Remont ciągów pieszych przy ul. Dziewanny, Jutrzenki, Różanej w Osiedlu RUTA oraz montaż latarni przy ulicy Biedronki i Tymiankowej 3 w osiedlu ŁęgiPrzyjemne morsowanie z Lubelskim Klubem Morsów oraz I etap ścieżki rowerowej w Alei Warszawskiej.

W VII edycji Budżetu Obywatelskiego głosowało łącznie 18 234 osób, z czego 17 122  przez internet oraz 1 112 za pomocą kart do głosowania w punktach stacjonarnych. Głosowanie trwało od 15 do 28 października. Tradycyjnie już, odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec Lublina, niezależnie od wieku, mógł zagłosować na maksymalnie 4 projekty: 2 dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. 

Mieszkańcy mieli do dyspozycji 12,15 mln zł. Z puli tej 8 436 000 zł przeznaczonych zostało na realizacje projektów dzielnicowych, których koszt nie może przekroczyć kwoty 350 tys. zł na każdą z dzielnic Lublina. Reszta tej kwoty pokryje koszty realizacji projektów ogólnomiejskich – 1,2 mln zł na tzw. projekty „miękkie" oraz ponad 2,5 mln zł na projekty „twarde" inwestycyjne.

 

 

*Biuro Prasowe UM Lublin

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe