NARODOWY KONCERT LISTOPADOWY 2020!*

  • 09.11.2020, 13:00
  • Paulina Zeliszewska
NARODOWY KONCERT LISTOPADOWY 2020!*
Narodowy Koncert Listopadowy stał się już lubelską tradycją. Co roku lublinianki i lublinianie tłumnie uczestniczą w tym wydarzeniu, by wspólnie przy dźwiękach znakomitej muzyki świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. W tym roku koncert będzie także zwieńczeniem ustanowionego przez Sejm roku świętego Jana Pawła II.

Gwiazdą  Narodowego Koncertu Listopadowego będzie Tomasz Ritter – pochodzący z Lublina wybitny pianista, kilkukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, Fundacji Sinfonia Varsovia, laureat wielu międzynarodowych konkursów muzycznych,
zwycięzca I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.

Zaprezentowane nagranie będzie rejestracją recitalu fortepianowego z Wyższej Szkoły Muzyki i Teatru (Hochschule für Musik und Theater) w Hamburgu, gdzie obecnie pianista kontynuuje studia w klasie Huberta Rutkowskiego. Jego występ poprzedzi przemówienie Prezydenta Miasta Lublin dr. Krzysztofa Żuka. Słowo o muzyce tradycyjnie wygłosi prof. Teresa Księska-Falger.

W wyniku epidemii wydarzenie zostanie w całości przeniesiona do sieci. Nie zabraknie jednak muzycznej uczty!
Koncert zostanie wyemitowany 11 listopada o godz. 19:15 na kanale Youtube Lublin – Miasto Inspiracji oraz na profilu Facebook Lublin – Miasto Kultury.

Wydarzenie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe