Wystawa: Niewidzialni mieszkańcy*

  • 09.11.2020, 09:56
  • Paulina Zeliszewska
Wystawa: Niewidzialni mieszkańcy*
Stowarzyszenie Homo Faber zaprasza na otwarcie wystawy "Niewidzialni", które odbędzie się online 11 listopada o godz. 18:00.

8 bohaterów
8 stołów
8 obrusów
8 opowieści
8 przedmiotów stamtąd

Historie migracji pojedynczych osób można opowiadać na wiele sposobów. W wystawie „Niewidzialni mieszkańcy” punktem wyjścia stają się przedmioty. Migranci przywieźli je stamtąd — z kraju pochodzenia i zainstalowali do nowego życia tutaj w Polsce. Poprzez osiem przedmiotów umieszczonych na ośmiu stołach przykrytych obrusami z fragmentami historii migracyjnych, poznajemy ośmioro nowych mieszkańców i mieszkanek Lublina. Ich wychodzenie z niewidzialności odbywa się na naszych oczach. Możemy nie tylko poznać ich życie, ale także usłyszeć, jak mówią do nas w swoim ojczystym języku.

Otwarcie wystawy zaplanowane na 11 listopada w Dzień Niepodległości Polski jest symbolicznym włączeniem w przestrzeń narodowego święta nowych mieszkańców i mieszkanek.

11 Listopada o 18:00 na profilu Homo Faberotwiera się w nowej karcie pojawi się premiera filmu o wystawie, przygotowana w formie oprowadzania po historiach. 

Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Lublin. 

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe