24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca*

  • 03.11.2020, 14:15
  • Paulina Zeliszewska
24. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca*
W dniach 7-15 listopada wystąpi w Lublinie liczna grupa polskich artystów, którzy na żywo oraz online zaprezentują swoje najnowsze spektakle. W programie także znakomite filmy i rejestracje spektakli, których bohaterami będą artyści tańca z krajów Beneluxu.

24. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca przypadła na bardzo trudny czas, który niestety płynął znacząco na kształt programu. Artyści tańca nie poddają się jednak i pragną wraz z organizatorami zaprosić Miłośników tańca do udziału w tak oczekiwanym co roku w listopadzie lubelskim Festiwalu.
Przede wszystkim zagości w Lublinie liczna grupa polskich artystów, którzy zaprezentują swoje spektakle na żywo w przestrzeniach Centrum Kultury, ACK UMCS Chatka Żaka i Centrum Spotkania Kultur. Wśród zaproszonych gości znajdą się zarówno artyści młodzi, rozpoczynający karierę i odnoszący pierwsze sukcesy, jak i uznane osobowości polskiego tańca. Przed nami pokazy m.in. Polskiego Teatru TańcaSopockiego Teatru TańcaPawła Sakowicza i Karoliny Kraczkowskiej czy Ramony Nagabczyńskiej. Wśród młodych, rozpoczynających karierę artystów zobaczymy m.in.: Elizę KindziukMonikę WitkowskąDaniela KomęderaDominikę WiakDominika Więcka czy Michała Przybyłę. Część tej licznej grupy artystów z Polski Centrum Kultury w Lublinie miało okazję wesprzeć w procesie kreacji i produkcji w ramach Przestrzeni Sztuki, nowego programu wsparcia tańca w naszym kraju.
Widzowie, którzy wolą pozostać w domach, bądź z uwagi na ograniczenia wielkości widowni nie będą mogli uczestniczyć na żywo w wydarzeniach, mogą skorzystać ze streamingów spektakli i możliwości obejrzenia ich w Internecie.

Goście zagraniczni zagoszczą tym razem wyłącznie na ekranach, zarówno w Internecie, jak i w kinie festiwalowym w Centrum Kultury. W programie znalazł się wybór znakomitych filmów i rejestracji spektakli, których bohaterami będą artyści tańca z krajów Beneluxu, regionu, któremu w tym roku poświęcono szczególną uwagę. 
Już na inaugurację Festiwalu, w dniach 7 i 8 listopada, zaplanowano internetową transmisję premierowego wieczoru w wykonaniu Nederlands Dans Theater 2. Centrum Kultury w Lublinie będzie jedynym w Polsce partnerem instytucjonalnym NDT2 podczas transmisji z Hagi. To wielki zaszczyt i niezwykłe wyróżnienie, a zarazem znakomita gratka dla widzów lubelskiego Festiwalu przyzwyczajonych już do tego, że w ostatnich latach goszczą w Lublinie najwybitniejsi przedstawiciele światowego tańca, właśnie za sprawą organizatorów MSTT.
Ponadto w programie znajdziemy warsztaty z technik tanecznych i krytyki tańca oraz mistrzowskie lekcje i spotkania z wybranymi choreografami i pedagogami tańca.

Zobacz pełny program festiwalu >>>otwiera się w nowej karcie
Bilety dostępne wkrótce. 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe