„Ciche Godziny” w sklepach Stokrotki*

  • 02.11.2020, 10:39
  • Paulina Zeliszewska
 „Ciche Godziny” w sklepach Stokrotki*
Miło nam poinformować, że Stokrotka przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Ciche Godziny” zainicjowanej przez Fundację JiM. To kampania stworzona z myślą o osobach ze spektrum autyzmu, których jest w Polsce 400 tys. Z tej okazji w sklepach, w wyznaczonych godzinach, zostanie wyłączona muzyka, a klienci z autyzmem będą mieli pierwszeństwo w obsłudze przy kasach.

Jak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u jednej osoby na sto. Jednak muszą sobie z nim radzić także najbliżsi, dla których rutynowe obowiązki są wielkim wyzwaniem. Dla osób z autyzmem robienie zakupów w tłoku i hałasie to źródło stresu, nierzadko paniki czy fizycznego bólu. Dlatego we współpracy z Fundacją JiM wprowadzamy „Ciche Godziny”.

- Staramy się wspierać i reagować na zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Udział w kampanii „Ciche Godziny” to wyraz empatii, solidarności oraz okazania szacunku osobom z autyzmem mówi Konrad Majkowski, Menadżer ds. Komunikacji i PR Stokrotki.

Od najbliższej środy, 4 listopada w blisko 700 sklepach Stokrotki w całym kraju zostaną wdrożone udogodnienia dla osób ze spektrum autyzmu. W każdą środę w godzinach od 8 do 10 i w każdą sobotę w godzinach 17-19 zostanie wyłączona muzyka. W tym czasie osoby ze spektrum będą miały pierwszeństwo w obsłudze we wszystkich kasach.

- Dla nas, jako Fundacji JiM, niezwykle istotne jest, aby duże sieci handlowe, takie jak Stokrotka wprowadzały w swoich placówkach ułatwienia dla osób ze spektrum autyzmu. „Ciche Godziny” są ukłonem w stronę osób z ASD, dla których czynniki, takie jak hałas czy tłok sprawiają, że zwykłe wyjście do sklepu, w którym brak jest udogodnień technicznych, staje się wyjątkowo stresujące – mówi Tomasz Michałowicz, Prezes Fundacji JiM.

Akcja „Ciche Godziny” prowadzona będzie bezterminowo.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe