Walka ze szrotówkiem – od poniedziałku można zamawiać worki na liście*

  • 29.10.2020, 10:30
  • Paulina Zeliszewska
Walka ze szrotówkiem – od poniedziałku można zamawiać worki na liście*
Od poniedziałku (2 listopada) każdy mieszkaniec Lublina posiadający na swojej nieruchomości kasztanowce, może zamówić w Miejskim Przedsiębiorstwie Zieleni papierowe worki na liście. Zapotrzebowanie na worki należy zgłaszać pod nr tel. 601 364 549.

– Miasto Lublin już od kilkunastu lat skutecznie walczy ze szkodnikiem niszczącym kasztanowce. Akcja prowadzona jest dwuetapowo – wiosną za pomocą feromonowych pułapek, oraz jesienią – poprzez grabienie i usuwanie z posesji liści kasztanowców. Do walki ze szrotówkiem bardzo chętnie przyłączają się mieszkańcy, którym rozdajemy specjalne papierowe worki na liście – mówi Hanna PawlikowskaMiejski Architekt Zieleni.

Po skompletowaniu odpowiedniej ilości worków, mieszkańcy zostaną poinformowani o terminie i sposobie ich odbioru. Worki w pierwszej kolejności będą wydawane osobom fizycznym, szkołom i przedszkolom, które mają na swoim terenie kasztanowce.

Grabienie i zbieranie liści kasztanowców to element kampanii prowadzonej przez Biuro Miejskiego Architekta Zieleni, mającej na celu ochronę miejskiego drzewostanu oraz zapobieganie rozprzestrzeniania się szkodnika kasztanowców (szrotówka kasztanowcowiaczka). Papierowe worki po napełnieniu i sprawdzeniu, że znajdują się w nich rzeczywiście liście kasztanowca, zostaną bezpłatnie odebrane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni w Lublinie.

Prosimy mieszkańców odbierających worki, o grabienie i pakowanie liści we własnym zakresie.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe