Trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego*

  • 26.10.2020, 11:33
  • Paulina Zeliszewska
Trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego*
Przypominamy, że tylko do środy (28 października) trwa głosowanie na projekty VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Na liście znajduje się 91 projektów, w tym 56 dzielnicowych oraz 35 ogólnomiejskich. Podobnie jak w latach ubiegłych głosować można na dwa sposoby - w formie elektronicznej oraz na formularzu papierowym.

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, a następnie oddać swój głos, potwierdzając go hasłem otrzymanym na telefon komórkowy. W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica bądź opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzić/opiekun prawny musi wprowadzić w formularzu do głosowania swoje imię i nazwisko oraz potwierdzić oświadczenie dotyczące zgody na głosowanie. Ze względów epidemicznych prosimy o wybór tej formy głosowania.

Możliwe jest również oddanie głosu na formularzu papierowym. Kartę do głosowania należy osobiście przekazać pracownikowi w punkcie głosowania. Dla wygody mieszkańców, punkty te zlokalizowane są w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz w niektórych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wyznaczono także działające czasowo punkty mobile. Przypominamy o konieczności posiadania ze sobą podczas głosowania dokumentu tożsamości. Prosimy nie przynosić kart zebranych od innych osób, gdyż nie będą one przyjmowane.

W tym roku głosujemy na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Głosować może każda osoba, która jest na stałe zameldowana w Lublinie. Istnieje również możliwość dopisania się do listy osób głosujących na projekty BO przez osoby mieszkające, ale niezameldowane w naszym mieście. Aby to zrobić wystarczy podczas osobistego głosowania wypełnić znajdujące się na papierowej karcie do głosowania oświadczenie. 

Aktualna lista punktów do głosowania, szczegółowe godziny i daty ich funkcjonowania znajdują się na stronie lublin.eu/budzetobywatelski. Informacje o aktualnej liście miejsc do głosowania można również uzyskać pisząc na adres [email protected] lub dzwoniąc pod nr telefonu 81 466 25 50.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe