Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów*

  • 24.10.2020, 08:30
  • Paulina Zeliszewska
Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów*
Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Program ma zapewnić Seniorom funkcjonowanie w czasie pandemii COVID19. Pomocy będą udzielać: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, wolontariusze, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i organizacje pozarządowe.

W ramach programu uruchomiona zostanie przeznaczona dla seniorów infolinia tel. 22 505 11 11. Dzwoniąc, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.

Wolontariusze dostarczą zakupy seniorom, ale też pomogą w obowiązkach domowych czy po prostu porozmawiają z osobą starszą.

Ważne kontakty:

  • INFOLINIA DLA SENIORÓW - tel. 22 505 11 11
  • www.wspierajseniora.pl - na tej stronie seniorzy mogą poprosić o pomoc, zaś wolontariusze mogą zgłosić chęć pomocy

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe