Zawieszenie zajęć w placówkach pobytu dziennego*

  • 19.10.2020, 12:00
  • Paulina Zeliszewska
Zawieszenie zajęć w placówkach pobytu dziennego*
Od dzisiaj (poniedziałek, 19 października) ponownie zostaje zawieszona działalność wszystkich lubelskich placówek pobytu dziennego. Nieczynne będą dzienne domy i kluby seniora, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, warsztaty terapii zajęciowej oraz ośrodki wsparcia dziennego. Miasto Lublin, zostało włączone do tzw. strefy czerwonej, dlatego też zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego placówki będą nieczynne od 19 do 30 października.

‒ Rozumiemy jak ważny dla naszych podopiecznych był powrót do normalności, bezpośredni kontakt z terapeutami i innymi uczestnikami zajęć po pierwszej fali epidemii. Niestety, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców znajdujących się w grupach szczególnego ryzyka, a więc seniorów i osób z niepełnosprawnościami, niezbędne jest zawieszenie zajęć we wszystkich ośrodkach – mówi Monika LipińskaZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Na terenie Lublina funkcjonuje łącznie 61 ośrodków pobytu dziennego dedykowanych lubelskim Seniorom (w tym z chorobą Alzheimera), mieszkańcom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz dzieciom z rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze. Są one prowadzone przez Miasto Lublin oraz lubelskie organizacje pozarządowe.

 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe