Jest nowy pomysł na lubelski żużel, ale na efekty trzeba poczekać

  • 13.11.2015, 15:13 (aktualizacja 13.11.2015, 15:35)
  • Dominik Masierak
zuzelek
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wszystko wskazuje na to, że w sezonie 2016 w Lublinie nie będzie ligowego żużla. Miasto nie wspomoże bowiem borykającego się z problemami finansowymi KMŻ Motor, przez co ten najprawdopodobniej nie uzyska licencji na starty w II lidze. Miasto tłumaczy, że nie miało prawnej możliwości wsparcia klubu z al. Zygmuntowskich.

Miasto chce, by w skaldzie lubelskiego klubu jeździło więcej wychowanków niż dotychczas, tak by w przyszłości to na lubelskich żużlowcach opierać kadrę.

W tym roku Klub Motorowy Cross wyszkolił siedmiu adeptów, którzy zdali już egzamin na licencje żużlową. W przyszłym roku do tego grona dołączyć ma kolejnych dziesięciu. W sezonie 2016 młodzi żużlowcy mieliby zdobywać doświadczenie w zawodach indywidualnych, a od 2017 roku stać się ogniwem nowego klubu, którego sponsorem ma być Jacek Bury. Znany lubelski przedsiębiorca chce budować nowy klub na przejrzystych dla wszystkich zasadach.

W przyszłym roku w Lublinie nie zabraknie jednak imprez żużlowych. Władze miasta wspólnie z KM Cross planują zorganizowanie kilku turniejów indywidualnych.

Bury natomiast chce poświęcić ten czas na szukanie sposorów, którzy wsparliby nową inicjatywę.

Plany są ambitne, a Bury zapowiada, że budżet klubu w 2017 roku wynieść mógłby około 1,5 miliona złotych. Wszystko zweryfikuje jednak czas, bo choć ambitnym pomysłom zawsze należy kibicować, to doświadczenie nakazuje podchodzić do nich z dużą dozą ostrożności.

Na razie wiadomo niemal na pewno, że ten sezon był ostatnim w historii KMŻ Motor, a na ligowy żużel w Lublinie trzeba będzie poczekać co najmniej rok. 

Dominik Masierak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe