Badanie sektora kultury w Lublinie, Wrocławiu i Katowicach*

  • 17.10.2020, 14:30
  • Paulina Zeliszewska
Badanie sektora kultury w Lublinie, Wrocławiu i Katowicach*
Wybuch pandemii koronawirusa stworzył potrzebę realnej oceny strat, wyzwań i zagrożeń dla rynku kultury w Polsce. Kryzys, jaki ujawnił się na przestrzeni ostatnich miesięcy, nie tylko odsłonił nowe problemy, ale jeszcze bardziej wyeksponował trudności, z jakimi borykają się przedstawiciele sektora kultury.

Badania realizowane przez Katowice Miasto Ogrodów, Warsztaty Kultury w Lublinie i Strefę Kultury Wrocław mają na celu zdiagnozowanie wpływu pandemii koronawirusa i postępującej recesji na funkcjonowanie sektora kultury w wybranych miastach wojewódzkich – Katowicach, Lublinie i Wrocławiu.

Mając świadomość złożoności rynku kultury w Polsce – jego funkcjonowanie oparte jest na współpracy międzysektorowej – badanie adresowane jest do czterech grup respondentów:

– instytucji kultury (narodowych oraz prowadzonych lub współprowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego);
– podmiotów reprezentujących trzeci sektor (organizacji pozarządowych aktywnych na polu kultury i sztuki);
– podmiotów reprezentujących sektor prywatny (przedsiębiorców prowadzących działania bezpośrednio w obszarze kultury i sztuki);
– osób, które działają niezależnie – artystów, twórców, promotorów kultury – tzw. wolnych strzelców.

Ankieta skierowana jest do osób zarządzających/liderów posiadających najbardziej kompleksowe i pełne informacje na temat działalności danego podmiotu oraz tzw. wolnych strzelców. Jeśli chcą Państwo wziąć udział w badaniu, a nie dostali jeszcze zaproszenia do wypełnienia ankiety drogą mailową, prosimy kliknąć w link poniżej. Bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie i udział w badaniu – jego wyniki zostaną opublikowane po opracowaniu raportu.

ZGŁOŚ SIĘ DO UDZIAŁU W BADANIACH SEKTORA KULTURY

Dziękujemy za zainteresowanie badaniem „Kultura w pandemii. Badanie sektora kultury w Lublinie, Wrocławiu i Katowicach”!

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe