Praca Urzędu Miasta Lublin w stanie epidemii*

  • 15.10.2020, 13:00
  • Paulina Zeliszewska
Praca Urzędu Miasta Lublin w stanie epidemii*
Przypominamy, że Urząd Miasta Lublin przyjmuje i obsługuje Mieszkańców we wszystkich sprawach z zakresu administracji publicznej, które ma w swoich kompetencjach.

Ze względów bezpieczeństwa obsługa odbywa się przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych. Przed wizytą, prosimy Klientów o zasłonięcie nosa i ust, co jest obowiązkowe w każdej publicznej przestrzeni, także w urzędzie. Przy wejściu należy również zdezynfekować dłonie lub nałożyć rękawiczki ochronne. 

Dopuszczalna liczba osób przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, dlatego rekomendujemy Klientom wcześniejsze umówienie wizyty, zwłaszcza w sprawach z zakresu Wydziału Komunikacji (ul. Czechowska 19A). Można to zrobić przez Internet, za pośrednictwem strony https://rezerwacja.lublin.eu/ (kolejne terminy udostępniane są codziennie, automatycznie z 2-tygodniowym wyprzedzeniem), lub telefonicznie, dzwoniąc pod dedykowane dla poszczególnych typów spraw, numery, które są dostępne pod linkiem

Biurach Obsługi Mieszkańców (przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Franciszka Kleeberga 12A, Szaserów 13-15), w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w Wydziale Spraw Administracyjnych (ul. Spokojna 2) mieszkańcy są obsługiwani bez wcześniejszego umówienia telefonicznego, według kolejności przyjścia.

W przypadku spraw załatwianych przez pozostałe Wydziały czy komórki organizacyjne urzędu, gdy niezbędna jest obecność Klienta, między innymi w przypadku konieczności uzupełnienia składanych dokumentów lub korzystania z prawa zapoznania się z dokumentami, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, prosimy o wcześniejsze, telefoniczne umówienie wizyty.

W Urzędzie Miasta Lublin sposób zabezpieczenia prawidłowej organizacji pracy i obsługi klientów określają przepisy aktualnego rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pracownicy mają zapewnione środki ochrony osobistej oraz wynoszącą co najmniej 1,5 m odległość między stanowiskami pracy. W przestrzeniach wspólnych urzędu wszystkich obowiązuje zakrywanie ust i nosa, zarówno pracowników jak i klientów.

Przypominamy, że w stanie epidemii najbezpieczniejszą drogą załatwienia spraw pozostaje forma elektroniczna lub za pośrednictwem operatora pocztowego.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe